Aragami2 silinirken CMD açılıp silindi

Vileblood

Decapat
Korsan şekilde Aragami2 indirdim oyunu beğenmedim ve silmek için program ekle kaldır menüsünü açtım. Ve orada silmek için izin istedi (izni CMD istedi) ve CMD açıldı, tuhaf olmayan kodlar yazıp oyunu sildi ve kapandı. Sizce bu kodlar bilgisayarıma zarar vermiş midir? (Virüs anlamında demiyorum virüs umurumda değil System32'i falan silebilir mi taklaya gelmeyeyim de.) Yardımcı olursanız sevinirim.

Korsan şekilde Aragami2 indirdim oyunu beğenmedim ve silmek için program ekle kaldır menüsünü açtım. Ve orada silmek için izin istedi (izni CMD istedi) ve CMD açıldı, tuhaf olmayan kodlar yazıp oyunu sildi ve kapandı. Sizce bu kodlar bilgisayarıma zarar vermiş midir? (Virüs anlamında demiyorum virüs umurumda değil System32'i falan silebilir mi taklaya gelmeyeyim de.) Yardımcı olursanız sevinirim.
CMD yi yönetici olarak açıp sfc /scannow konudunu yaz. Eğer bir şey sildiyse düzeltir.

Korsan şekilde aragami2 indirdim oyunu beğenmedim ve silmek için program ekle kaldır menüsünü açtım. Ve orada silmek için izin istedi (izni CMD istedi) ve CMD açıldı, tuhaf olmayan kodlar yazıp oyunu sildi ve kapandı. Sizce bu kodlar bilgisayarıma zarar vermiş midir? (virüs anlamında demiyorum virüs umurumda değil System32'i falan silebilir mi taklaya gelmeyeyim de.) Yardımcı olursanız sevinirim.

Virüs denilen 3. parti yazılımların hangi amaçla yazıldığına bakar o iş. Ancak bir virüs vakası var ise System32 silme gibi bir olay yapacağını sanmam. Daha farklı amaçlar için yapılır bu kodlar. En iyi yöntem bilgisayarı kapatmadan bir antivirüs yazılımı ile sistemi kontrol etmek olacaktır. Korsan yapım kullanmanın zararları deyip geçebiliriz de aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı