Arama motoruna virüs sitelerini aratmakla gelen antivirüs uyarısı

Google arama motoruna www . youareanidiot . org ve hurr-durr . com sitelerinin adlarını aratıp o sitelere girmemek ile birlikte Kaspersky anti virüsünde ''Tehlikeli URL engellendi'' ''Nesne (dosya) tespit edildi''
''İndirme engellendi'' gibi uyarılar çıktı.

Acaip olan o sitelere hiç girmemem sadece arama moturunda isimlerini aratmam ile birlikte anti virüs uyarı verdi.

Kaspersky'da telaffuz hatası olduğunu düşündüğüm bir konu var benimle ortak mı düşüneceksiniz bilmiyorum ama Tespit edilen nesne (dosya) temizlenemiyor http : // hurr-durr . com / diye rapor var.

Oysa ki sitelere hiç girilmemiş. Yoksa arama motorundan aratmak ile zararlı yazılımlar bulaşıyor mu?

Google'ın bir açığını mı keşfettim?

Resimleri incelemenizi rica ederim.

Resim.jpg
Resim2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Oysa ki sitelere hiç girilmemiş. Yoksa arama motorundan aratmak ile zararlı yazılımlar bulaşıyor mu?
Evet bulaşır. Daha önceleri bunu birkaç konuda anlatmıştım anlayan haliyle olmamıştı.
Tespit edilen nesne (dosya) temizlenemiyor
VirusTotal
Site içeriğinde zararlı dosyalar mevcut bunu Kaspersky sistemde gibi kabul ettiğinden silemediğini söylüyor.
Sizin yapacağınız bir şey yok sistemde zararlı yoksa sitedekini sorun etmeyin.

Vay be demek sadece arama motorundan aratıp siteye girmemekle de virüs bulaşıyormuş. Bu bahsettiğim siteler şaka virüsleri içeren siteler.

Sizce de Google arama motorunun açığı değil mi bu?

Murat5038, siz daha önceleri bu konu hakkında paylaştığınız konulara yönlendiren linkleri bu konu üzerinden paylaşabilir misiniz?

Bu bahsettiğim siteler şaka virüsleri içeren siteler.
Şaka virüsü diye bir şey olmaz. Zararlı zararlıdır.
Sizce de Google arama motorunun açığı değil mi bu?
Hayır.
Murat5038, siz daha önceleri bu konu hakkında paylaştığınız konulara yönlendiren linkleri bu konu üzerinden paylaşabilir misiniz?
Güvenlik kısmında aramalarla bulabilirsiniz.

Araştırdım, fakat yüz elli altı sayfa konu olduğu ve konu başlığını bilmediğim için maalesef bulamadım.

Rica etsem ilgili konunun başlığının adını veya mümkünse ilgili konunun linkini paylaşabilir misiniz?

Hurr-Durr.com ve youareanidoit.org ' a iyiki internet explorer ' dan girmemişsiniz . Ordan girseydiniz bu iki sitede kapanmayıp siz bilgisayarı kırana kadar sinir edecekti .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı