Çözüldü Aramada Görev Yöneticisi bulunamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheMarksman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
1642417906401.png

Yukarıda gördüğünüz üzere arama yaparken "Görev Yöneticisi" yazdığımda çıkmıyor. Yanlışlıkla bir kısayol sildim ama nereden sildiğimi hatırlamıyorum Windows > bla > bla > bla > bla. Gibi bir yerdeydi. Bayağı iç içe klasörler vardı hatırlayamıyorum. Sanırım sildiğim kısayol Görev Yöneticisi'nin kısayoluydu Türkçe olarak aratamıyorum, tekrar yerine koymanın bir yolu var mı?

Çözüm
Eki Görüntüle 1272751

Yukarıda gördüğünüz üzere arama yaparken "Görev Yöneticisi" yazdığımda çıkmıyor. Yanlışlıkla bir kısayol sildim ama nereden sildiğimi hatırlamıyorum Windows > bla > bla > bla > bla. Gibi bir yerdeydi. Bayağı iç içe klasörler vardı hatırlayamıyorum. Sanırım sildiğim kısayol Görev Yöneticisi'nin kısayoluydu Türkçe olarak aratamıyorum, tekrar yerine koymanın bir yolu var mı?
Öncelikle;
C:\Windows\system32 adresine git taskmgr.exe kısayolu oluştur oluşan kısayolu ise

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\System Tools

Yerine yapıştır ve ismini "Görev Yöneticisi" yap. Başlat menüsünde çıkacaktır.
Ctrl + Shift + Esc tuşları Görev Yöneticisi'ni açar. Fakat sadece orada görünsün istiyorsanız, o konuda bir bilgim yok.

Sorununu çözer mi emin değilim ama CMD'yi açıp SFC /scannow komutunu girin. %100 olduktan sonra PC'yi yeniden başlatın.

Çöp kutusundan silmediyseniz geri yükleyin. Sildiyseniz de CTRL + Shift + ESC kombinasyonu ile Görev Yöneticisi'ni açın. Görev yöneticisinde Görev Yöneticisi'ni bulup sağ tıklayın ve dosya konumuna gidin. taskmgr.exe dosyasına sağ tıklayıp gönder butonunu seçin ve masaüstüne tıklayın. Masaüstüne gelen kısayolu eski yerine koyun. Eski yeri nerede onu bilemiyorum ama.

Eki Görüntüle 1272751

Öncelikle;
C:\Windows\system32 adresine git taskmgr.exe kısayolu oluştur oluşan kısayolu ise

Çözüm
Yoksa görev yöneticisin kısa yolunu oluşturun.
Masüstüne atın
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs
Atın o kısa yolunu sorun çözüldü.

Öncelikle;

Moderatör arkadaşlar, çözüm olarak işaretleyebiliriz. Tam olarak sildiğim yerin dizinini vermiş arkadaş, çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı