Aras Kargo, Kargonun Başkasına Teslim Edilmesi

DI4BLO

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar proteinocean adlı siteden bir ürün satın aldım. Ürün yola koyuldu adres bilgilerim tamdı sürekli kod'tan takip ediyordum ürünü. İstanbul'a geldiği sırada adres eksik hatası bulunduğu ve şubede olduğu belirtildi. Gidip alacaktım yakınımda bir Aras kargo şubesi bulunduğu için oraya gittim ve sorgulatmak istedim, bir de ne göreyim. Kargoyu benim adıma alınmış olarak göstermişler ve kayıtlarda kargom yok. Nasıl bir hukuki yola başvurmalıyım? Nasıl böyle bir şey yaparlar? Nereye şikayet edebilirim?

Tüketici heyeti falan boşverip savcılığa git bence düpedüz hırsızlık. Onların teslim ettik dediği saatte başka bir yerde olduğunu kanıtlayabilirsen işin kolay.
Onlar kargoyu aldığımı nasıl kanıtlayabilecek ki ? Ne imza var ne birşey. Bunları şikayet edeceğim insan bir kargoyu almadan önce kimlik kontrolü yapar yada kargonun sahibi olduğunu gösteren birşey sunmasını ister. Hemen vermişler kargoyu.

Savcılığa git teslim eden kargo görevlisi adına eşgal tespit tutanağı tutulsun. Kargo görevlisi karşısına 4 5 tane random adam çıkartıyolar arada sende geçiyon kendini piyasa etmediysen pat diye kalıyolar. ( Yaşandı )

Onlar kargoyu aldığımı nasıl kanıtlayabilecek ki ? Ne imza var ne birşey. Bunları şikayet edeceğim insan bir kargoyu almadan önce kimlik kontrolü yapar yada kargonun sahibi olduğunu gösteren birşey sunmasını ister. Hemen vermişler kargoyu.
Adının karşısına sen atmışsın gibi imza atabilirler. Biri mi gelip almış yoksa sen mi aldın göstermişler? Her türlü savcılığa git başkası aldıysa kameradan görürler.

Savcılığa git teslim eden kargo görevlisi adına eşgal tespit tutanağı tutulsun. Kargo görevlisi karşısına 4 5 tane random adam çıkartıyolar arada sende geçiyon kendini piyasa etmediysen pat diye kalıyolar. ( Yaşandı )
Hiçbir yerde resmim yok kargo şubesi de alınan kargo şubesi ile alakası yok. Şikayetçi olacağım net. Onlara benim oraya geldiğimi kameralardan kanıtlamalarını isteyeceğim.
Adının karşısına sen atmışsın gibi imza atabilirler. Biri mi gelip almış yoksa sen mi aldın göstermişler? Her türlü savcılığa git başkası aldıysa kameradan görürler.
Ben almışım diye göstermişler. Sinir krizi geçireceğim böyle birşey olamaz

Satıcıyla iletişime geç durumu anlat.
Kargo görevlileri hakkında suç duyurusunda bulun. Ayrıca alan kişi hakkında da suç duyurusunda bulun. Alan kişi için direk polise gidip şikayette de bulunabilirsin.
Büyük ihtimal imza attırmadan vermişlerdir. Daha sonrasında da imza atamazlar. Atarlarsa başları çok daha kötü yanar. Bu yüzden böyle bir işe girmeye cesaret edemezler.

Satıcıyla iletişime geç durumu anlat.
Kargo görevlileri hakkında suç duyurusunda bulun. Ayrıca alan kişi hakkında da suç duyurusunda bulun. Alan kişi için direk polise gidip şikayette de bulunabilirsin.
Büyük ihtimal imza attırmadan vermişlerdir. Daha sonrasında da imza atamazlar. Atarlarsa başları çok daha kötü yanar. Bu yüzden böyle bir işe girmeye cesaret edemezler.
Karakoldan mı bulunacağım ? İlk kez böyle bir durumla karşı karşıya olduğum için size danışmak istedim.

Hiçbir yerde resmim yok kargo şubesi de alınan kargo şubesi ile alakası yok. Şikayetçi olacağım net. Onlara benim oraya geldiğimi kameralardan kanıtlamalarını isteyeceğim.

Ben almışım diye göstermişler. Sinir krizi geçireceğim böyle birşey olamaz
Böyle birşey olamaz ama oluyor bir arada şey vardı : xxxx2131 nolu kargonuz adresinizde size ulaşılamadığı için şubeye geri gönderilmiştir. Kafayı sıyırıyosun kaç gündür onu bekliyorsun sizle dalga geçer gibi mesaj geliyor. Polis nezaretinde bir şikayet dilekçesi hazırla 4 nüsha olacak şekilde. Savcılığa , Tüketici haklarına , Polise ve biride sende kalacak şekilde takipcisi ol. Eğer hiç birşey olmadı maddi ürünün tutarı manevi ürünün 10 katı kadar tazminat davası aç.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı