Aras Kargo Rezaleti

İşi yapmayı bilmiyorsan veya yapamıyorsan bırak git kargoyu getirmeyen ve taşıyamayan kargo firması sahafçıdan sıfır aldığım ürün kondisyonu düşüyor kapanması gerekiyor bence bu arada geçmiş olsun umarım düzgün bir şekilde gelir eğer satıcı güzel şekilde paketlemişse hasarsız gelme ihtimali yüksek.

İşi yapmayı bilmiyorsan veya yapamıyorsan bırak git kargoyu getirmeyen ve taşıyamayan kargo firması sahafçıdan sıfır aldığım ürün kondisyonu düşüyor kapanması gerekiyor bence bu arada geçmiş olsun umarım düzgün bir şekilde gelir eğer satıcı güzel şekilde paketlemişse hasarsız gelme ihtimali yüksek.
Paketleme konusunda satıcının n11 yorumları ve puanları çok iyi görünüyor. Olumlu yorumlar, zaten az çok fikir veriyor size ama bir laptop kutusu ne kadar iyi paketlenirse paketlensin yine de üstüne atılan ağır yüke karşı pek bir koruyucu etkisinin olduğunu düşünmüyorum. Balonlu ambalajla iyice paketlenen bir kutu belki fırlatmalara karşı koruyabilir ama kutu üzerine binen ağır yük, delinme gibi konularda pek faydasının olacağını sanmıyorum. Kaldı ki bazen balonlu ambalajla sarılan bir kutunun dışarıdan ilk bakışta ezildiği veya esnediği fark edilmeyebilir de. Belki fazla ayrıntılı düşünüyorum ama bu konuda şansızlık yaşayan ve üstelik parasını alamayan bir çok müşteri var. Özellikle kargoyla gelen tv gibi ürünlerde satıcı firmalar doğrudan topu müşteri ile kargo firmalarının üstüne atıyor. Örneğin hepsiburada.com'un ilk sorduğu şey elinizde tutanak olup olmadığı, yoksa geçmiş olsun. Aşağıda örneği var.

Aras Kargo Kırık Gelen Bilgisayar

Satıcı, Arasın geri götürdüğü paketi alıp, aynı paketi bana yurtiçi kargoyla da gönderebilir. Yani demek istediğim o laptop'un başına bir şey gelme ihtimali çok yüksek, hasar tespit tutanağı falan istediğiniz zaman zaten hiç bir kargo görevlisi kolay kolay tutanak tutmuyor.

Bu tip olaylarla karşılaşmamak için ben elektronik ürünleri şubede teslim alıyorum. Veya gelen kuryeye baskı kurup beklemesi gerektiğini, beklememesi halinde üründe sorun çıkarsa kendisini de dava edeceğimi söylüyorum oflaya puflaya bekliyorlar :) Ülkemiz insanı maalesefki hak hukuk bilmediğinden ve başkalarının hakkını tanımamaya alışık olduğundan hakkını aramayan kişinin hakkı olmuyor maalesef. En iyi ihtimalle eve gelirse yanınızda bir kişi daha olsun. Baskı kurmanıza rağmen beklemeden giderse yasal süreçlerde şahidiniz olmuş olur.

Bir laptop kutusu ne kadar iyi paketlenirse paketlensin yine de üstüne atılan ağır yüke karşı pek bir koruyucu etkisinin olduğunu düşünmüyorum. Balonlu ambalajla iyice paketlenen bir kutu belki fırlatmalara karşı koruyabilir ama kutu üzerine binen ağır yük, delinme gibi konularda pek faydasının olacağını sanmıyorum. Kaldı ki bazen balonlu ambalajla sarılan bir kutunun dışarıdan ilk bakışta ezildiği veya esnediği fark edilmeyebilir de. Özellikle kargoyla gelen TV gibi ürünlerde satıcı firmalar doğrudan topu müşteri ile kargo firmalarının üstüne atıyor. Örneğin hepsiburada.com'un ilk sorduğu şey elinizde tutanak olup olmadığı, yoksa geçmiş olsun. Aşağıda örneği var.

Elektronik ürünleri mağazalardan almanız daha iyi olur ve bilgisayarınızı şubeden ve dikkatli bir şekilde inceleyip hasar varsa tutanak tutup iade edin umarım sağlam şekilde gelir.

Kargo ile elektronik ürün almak cesaret işi. Hele laptop, ekran kartı, telefon gibi hassas şeyleri. Ben hepsiburada'nın şubesinde kendi gözlerimle gördüm kutuları ordan oraya fırlatıyorlardı. Kaldı ki çoğu kargo firması böyle. Bu yüzden çok zorda kalmadıkça asla kargoyla elektronik ürün almayın.

Geri
Yukarı