Aras Kargo ürünü hasarlı getirdi

CasualUser

Hectopat
Direkt konuya geçiyorum.

Başka şehirde oturan arkadaşıma para vererek oturduğu şehirdeki bir yerden bir koli baharat satın alıp bana yollamasını istedim. Satın aldı ve paketlemesini vs güzelce yapıp (baharat paketini koliye koydu, o koliyi de başka bir kolinin içine koydu) bana Aras Kargo ile yolladı. Kargom geldi ve içini açtığımda gördüm ki baharat bırak paketi, paketin içinde olduğu kolinin dışına taşmış. Paket de patlamış. O kadar kötü davranmışlar kargoya. Yeniden sipariş ederim ve beklerim, zaman sıkıntı değil. Fakat ben bu baharata iyi para vermiştim. Yapabileceğim bir şey var mı?

Hocam normalde siz haklısınız ama kargolar sorumluluk almıyorlar maalesef.

Not: cimere şikayet edebilirsiniz.

Direkt konuya geçiyorum.

Başka şehirde oturan arkadaşıma para vererek oturduğu şehirdeki bir yerden bir koli baharat satın alıp bana yollamasını istedim. Satın aldı ve paketlemesini vs güzelce yapıp (baharat paketini koliye koydu, o koliyi de başka bir kolinin içine koydu) bana Aras Kargo ile yolladı. Kargom geldi ve içini açtığımda gördüm ki baharat bırak paketi, paketin içinde olduğu kolinin dışına taşmış. Paket de patlamış. O kadar kötü davranmışlar kargoya. Yeniden sipariş ederim ve beklerim, zaman sıkıntı değil. Fakat ben bu baharata iyi para vermiştim. Yapabileceğim bir şey var mı?

Ürünün kargo öncesi ve kargolanmış haldeki fotoğrafı varsa şikayet açabilirsiniz.

Kargo hasarları çok lastik bir konu. Firmalar, orjinal kutusunda gönderilmediği takdirde herhangi bir sorumluluk almıyorlar. Benim arkadaşımın 4000$'lık hardcase içindeki bass guitarını kırmışlardı. Amerikandan almıştık. Hardcase'i nasıl kırdıklarını aklım hala almıyor.... Dava açıp ödetmiştik ama kendine ait hardcase içinde olduğu için.

Şikayet ve tüketici mahkemesi tek seçenek gibi duruyor. Unutmayınız kargo elemanları, Türkiyuedeki en düşük maaşla çalıştırılan iş gücü. Yüksek kalite beklememek gerekir.

Ben her zaman kuryeleri kargo geldigi zaman kapida bekletirim ve paketi gozlerinin onunde acarim, eger urun eksik, kirik hatali gelmisse kuryenin'de sahitligin'de tutanak islemleri yaparim ve urun geri yollanir.
Usenmeyin, kuryeyi 1-2 dakika bekletin, olmasi gereken bu, sonra sorumluluk kabul etmiyorlar.

Bu arada arkadasin saglam paketleme yapmadigi icin'de patlamis olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı