Aras Kargo'nun Kargoyu Kaybetmesi

Anladığım kadarıyla gönderdiğiniz firma kargoyu kabul etmeyip size geri göndertmiş ama kargo teslim edildi olarak gözüküyor. Bu durumda THH'ne başvurmanız gerekecek. Kargo evrakları ve ürününüzün fişi ile gitmeniz daha iyi olur.
Bu arada kargo tipi alıcı ödemeli. Yani ürün teslim edildi olarak gözüküyorsa teslim alandan kargo ücretini temin etmesi gerekiyor. Teslim etmedikleri bir kargo için Aydınlı hazır giyim ücret ödemesi yapmamıştır. Kargo görevlisi kargo ücretini cebinden ödemiş büyük ihtimalle. Kargonun dağıtım şubesini arayıp bu ayrıntıyı hatırlatırsanız kargonuzu bulmaları daha kolay olur. Sonuçta kimse cebinden para çıksın istemez.
Son olarak bir şey iade etmek istediğinizde satıcı ile irtibata geçip iade kodu almanız bu tür olaylarda size çok faydası dokunabilir.

Anladığım kadarıyla gönderdiğiniz firma kargoyu kabul etmeyip size geri göndertmiş ama kargo teslim edildi olarak gözüküyor. Bu durumda THH'ne başvurmanız gerekecek. Kargo evrakları ve ürününüzün fişi ile gitmeniz daha iyi olur.
Bu arada kargo tipi alıcı ödemeli. Yani ürün teslim edildi olarak gözüküyorsa teslim alandan kargo ücretini temin etmesi gerekiyor. Teslim etmedikleri bir kargo için Aydınlı hazır giyim ücret ödemesi yapmamıştır. Kargo görevlisi kargo ücretini cebinden ödemiş büyük ihtimalle. Kargonun dağıtım şubesini arayıp bu ayrıntıyı hatırlatırsanız kargonuzu bulmaları daha kolay olur. Sonuçta kimse cebinden para çıksın istemez.
Son olarak bir şey iade etmek istediğinizde satıcı ile irtibata geçip iade kodu almanız bu tür olaylarda size çok faydası dokunabilir.
Kargoyu iade ederken faturayla gelen değişim kodunu paketin üzerine yapıştırmama ve yine kodu söylememe rağmen yanlış yere gitti. Elimde bu ürünü kargoya verdiğime dair hiçbir şey yok. Adamlar belki başka bir şey gönderdiniz deseler cevap bile veremem. Nasıl zararı karşılayacaklar anlamadım.

Kargoyu iade ederken faturayla gelen değişim kodunu paketin üzerine yapıştırmama ve yine kodu söylememe rağmen yanlış yere gitti. Elimde bu ürünü kargoya verdiğime dair hiçbir şey yok. Adamlar belki başka bir şey gönderdiniz deseler cevap bile veremem. Nasıl zararı karşılayacaklar anlamadım.
Gönderirken sana verdikleri kargo evrakları duruyor di mi? Genelde fotoğraf çektiriyorlar ama o da iş görür. O evraklar dürmuyorsa bile takip kodun vardır diye düşünüyorum. İade kodunu o kayda işledilerse gönderdiğin ürün belli olur zaten. İşlemedilerse olaylar nasıl yürüyor bilmiyorum ama şikayet etmek hiçbir şey yapmamaktan iyidir. Durumu anlatan güzel bir yazı hazırla ve e-devlet üzerinden THH'ne başvur. Hangi şubede kaybolduğu, alıcı kimdi, kim teslim almış yaz hepsini. Daha sonra ara kargoyu başıma şu şubede böyle bir olay geldi, sizinle irtibata geçtim çözemedik bende THH'ne başvurdum. O zaman bulurlar kargonu işte.

Aynı şekilde benim de kargomu kaybetmişlerdi.
Ben paramı aldım ama kargo hala ortada yok.
Geçmiş olsun.

Yüklü olan 32 Bit olduğundan 32 Bit yükseltmiştir aksi olmaz yükselttiyseniz bakın, ben temiz kurulum ile 64 Bit kurmanızı tavsiye ederim.
Aynı şekilde benim de kargomu kaybetmişlerdi.
Ben paramı aldım ama kargo hala ortada yok.
Geçmiş olsun.

Paranızı nasıl aldınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı