Aras Kargo'nun sorumluluk kabul etmemesi

sakal5323

Hectopat
Merhabalar. Bu sabah ekran kartımı şehir dışına sattım. Aras Kargo'dan gönderim yaparken bana içinde eğer ki kırılacak bir şey varsa sorumluluğunu almıyoruz, eğer ki sorumluluğu siz alıyorsanız kargonuzu alabiliriz dediler ve imza istediler benden. Ben de işe gideceğim acelem olduğu için imza attım fakat şimdi düşünüyorum, olur da karşı tarafa kırık bozuk vs giderse benim başıma ne tür sorunlar gelir? Hem ücret hem ekran kartı giderse durum berbat olur açıkcası.

Bu arada iki tane kağıda imza attım. Bir kağıdı bana verdiler, diğer kağıdı kargoya koydular fakat bendeki kağıtta ne imzam var ne de kargonun türü çeşidi yazıyor. Olur da bir aksilik çıkarsa ürün bozuk giderse ve şikayet etmeye kalkarsa beni bu şekilde kendimi savunabilir miyim? Aklıma takıldı, bu yüzden sormak istedim.

Not: Bu arada her kargocudan alışverişimi yapmışımdır, ilk defa bu şekilde karşılaştım. Normalde hiç sorumluluk işini karıştırmazlardı. Yeni mi geldi bu sistem bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısını bende garantiye verirken yaşadım ama 2 kere sorunsuz gidip geldi. Evet sorumluluk kabul etmemeleri saçma aslında.

Geri
Yukarı