Arc 770 DP kablosundayken ekran bozuluyor

JawBone

Decapat
Daha fazla  
Yeni bir Arc 770 aldım. RX 570 karttan geçiş yaptığım için format attım ve driverları yükledim. Bir süre sonra HDMI kablosunu çıakrıp DP'ye geçmek istediğimde aşağıdaki videodaki gibi ekranda renkler dönmeye başladı. Yan monitörümde hiçbir problem yok (HDMI ile bağlı), HDMI gayet güzel çalışıyor, ana monitörüme DP kablosu bağladığımda sıkıntı oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem:
Ryzen 5 3400G.
2x8 2933MHz RAM.
600W 80+ Bronze.
MSI B450M-A Pro Max.
Rebar ve TPM 2.0 açık. Driverlar daha yeni kuruldu.

Bir arkadaş, ekran kartı güç pinlerinin yerini değiştirince çözülmüştü diye hatırlıyorum. Deneyebilirsiniz hocam.

ReSize BAR etkinleştirin. Driver ile temiz kurulum yapın. DP kablosunun sağlam olduğundan emin olun varsa imkan kaliteli bir DP ile değiştirin.

Hocam siz postu okuduğunuzdan emin misiniz?
3 şey söylemişsiniz 2'si zaten postta yazıyor. DP kablom Ugreen marka ve sağlam.

Bir arkadaş, ekran kartı güç pinlerinin yerini değiştirince çözülmüştü diye hatırlıyorum. Deneyebilirsiniz hocam.

Denedim hala aynı. Yine de teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel ARC ile ilgili farklı çözümler bulabilirsem yazarım. Galiba Intel kaynaklı bir durum. Bazı monitörlerde bu sıkıntılar varmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı