Arçelik 12325 klima kapalıyken bile çınlama sesi geliyor

iamgroot

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Mayıs ayında Arçelik 12325 12.000 BTU klima aldım. İç ünitede inanılmaz derecede beyni kemiren bir frekans sesi mevcut. Özellikle akşam sessizliğinde daha çok belli oluyor. Bu durumu yetkili servise söyledim kendileri de aynı sesi duyarak elektronik karttan geldiğini dile getirdi. Bunun üzerine yenisiyle değiştirmek istediğimi söyledim ve üç ünite fabrika onayıyla değişti (biraz ağrılı bir süreç oldu). Yeni iç ünite takıldı ve yine aynı sorun çıktı. Bir daha yetkili servise danıştığımda bütün Arçelik klimaların elektronik kartları aynı dedi. Tekrar değiştirsek bile aynı sorun çıkabilir dedi. Ayrı olarak 1 kere değişim olduğu için bir şey yapamıyoruz şu anda konuyu bölge müdürlüğüne ilettim dedi.
Sorunum şu:
Ben klimayı iade etmek istiyorum. Tüketicinin seçimlik haklarından değişim hakkımı kullandım ama yeni gelen ürün de aynı sıkıntıya sahip. Buna bağlı olarak iade hakkımı kullanabilir miyim?
Tüketicinin seçimlik hakları.

Madde 11 –
(1) malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;

A) satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,

B) satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,

C) aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,

C) imkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,

Sosyalde yeniyim , yanlış yere konu açtıysam kusura bakmayın.😊

Merhabalar , aynı konu benimde başıma geldi. Arçelik 12326 A iç ünite , 12325 A dış ünite model kodlu üründe kapalıyken bile çınlama sesi geliyor. Konuyla ilgili servis randevusu oluşturdum. İnternetten biraz araştırdığımda arçelik/beko/lg ürünlerinde bu durumun yaşandığı bilgisini edindim keşke bunu almadan önce biliyor olsaydım kesinlikle almazdım şimdi servisi bu sesin geldiğine ikna etmem ( klasik herşeye normal diyorlar) gerekecek.

Geri
Yukarı