Arçelik 8103 YD Suyu Kendisi Boşaltmıyor

Kazuhira Miller

Kilopat
Yer
Mother Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, çamaşır makinesinde kaymaz kilim-halı yıkanmış. Kaydırmaz olan alt kısım makinede parçalanmış ve makineyi kirletmiş. Sanki içerisinde bitmeyen bir köpük, bitmeyen bir çamur varmış gibi olmuş. Tamburada kalan parçaları temizledim, gider borusu da temiz, görünürde hiç tıkanıklık yok. Makineyi toz atmadan çalıştırsak bile kendi kendine köpürüyor, yıkama aşamasından sonra durulama ve sıkma işlemlerine bir türlü geçmiyor. Suyu içinde kalıyor, bir tas yardımıyla boşaltıyorum. 2 tane Marc temizleyici kullandım fayda etmedi. Her yıkamada kendi kendine köpürüyor ve suyunu elimle boşaltıyorum. Suyunu elimle boşalttığım zaman durulama ve sıkma yapıyor ama içinde su varken yapamıyor, garip bir şekilde suyunu boşaltamıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, çamaşır makinesinde kaymaz kilim-halı yıkanmış. Kaydırmaz olan alt kısım makinede parçalanmış ve makineyi kirletmiş. Sanki içerisinde bitmeyen bir köpük, bitmeyen bir çamur varmış gibi olmuş. Tamburada kalan parçaları temizledim, gider borusu da temiz, görünürde hiç tıkanıklık yok. Makineyi toz atmadan çalıştırsak bile kendi kendine köpürüyor, yıkama aşamasından sonra durulama ve sıkma işlemlerine bir türlü geçmiyor. Suyu içinde kalıyor, bir tas yardımıyla boşaltıyorum. 2 tane marc temizleyici kullandım fayda etmedi. Her yıkamada kendi kendine köpürüyor ve suyunu elimle boşaltıyorum. Suyunu elimle boşalttığım zaman durulama ve sıkma yapıyor ama içinde su varken yapamıyor, garip bir şekilde suyunu boşaltamıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Makinenin alt kısımdaki tahliye kapağına baktınız mı? Tahliye pompasının motor fanı dönüyor mu?

Sorun, makinenin tahliye motoruna bağlı hortumlarda olabilir. Makinenin sökülüp hortumlarına bakılması lazım. Hortumun içinde sıkışmış olabilir.
Hocam bu yorumunuz bana bir fikir verdi, makinanın içinde kalan borusuna baktığım zaman o borunun tıkanmış olduğunu gördüm. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı