Arçelik servisinin ilgisizliği

Sırf konu başlığı bu diye "Arçelik Marka Ürün Almayın Aldırmayın!" millet dalga geçiyor yanlışı mı söylüyor hocam Allah aşkına? İçinde bozulacak ürünler var.
Olay o değil. Sorun yaşanıyor diye tüm markayı kötülemek. Ona bakacaksak yüzlerce kişi gördüm üst seviye Asus ROG, EVGA, MSI ürünlerinde hiç de sıradan olmayan hatalar vardı. Biliyorum biri bilgisayar biri beyaz eşya ama anladınız herhalde.

Arkadaşlar bence sizin de tutumunuz, arkadaşın başlığı kadar kötü. Adam mağdur olmuş, sinirli, gergin, Türkiye'de yaşıyor. Sorun yaşamış, sorunu çözülmemiş kendi anlatımıyla. Biraz anlayış gösterip, daha yumuşak olmak gerekmez mi ? Bu benim fikrim. Geçmiş olsun hocam ama her markada sorun yaşayanlar olabiliyor. Türkiye'de bunlar çok fazla var. Ama Avrupa'da abim yaşıyor gerçekten orada pek böyle sorunlar yaşamıyor diye biliyorum. Maalesef coğrafya kaderdir.

Ben de Bosch ile çok sorun yaşadım hem bozulmalar hem servis anlamında. Hiç foruma konu açıp Bosch eski Bosch değil, artık para kaybetmek yerine müşteri kaybetmek istiyorlar falan demeyi düşünmedim.

En kaliteli markalarda bile hata oranı var, şanssızlığına denk gelebiliyor. En beğenilmeyen markalarda yıllarca sorun yaşamayanlar da oluyor. Şans işi bu. Sadece Türkiye'de müşterinin mağdur olma ihtimali yüksek sorun yaşadığı zaman.

Tamamda hocam 1300 TL para veriyoruz ve sorun yaşıyoruz servis neden yardımcı olmuyor. Ürün daha 2 hafta önce tamir gördü içinde 400-500 TL'lik yiyecek var diyorum. Allah aşkına ekonomi düşün ve benim yerime koy kendini ne hissedersin bu konuda ya?

Tamamda hocam 1300 TL para veriyoruz ve sorun yaşıyoruz servis neden yardımcı olmuyor. Ürün daha 2 hafta önce tamir gördü içinde 400-500 TL'lik yiyecek var diyorum. Allah aşkına ekonomi düşün ve benim yerime koy kendini ne hissedersin bu konuda ya?
Konu başından beri 30 kere söyledim herhalde. Bölgedeki servis yardımcı olmuyorsa ili arayabilirsin. Bölgedeki ekibi de şikayet edersin, hangi servis ekibi işini riske atıp yardımcı olmayacakmış? Olmuyorsa da gidip şikayet edersin gereken yapılır.

Sorunu çözmek yerine firmaya laf atmak senin ürünlerini kurtarmayacak.

Arkadaşlar bence sizin de tutumunuz, arkadaşın başlığı kadar kötü. Adam mağdur olmuş, sinirli, gergin, Türkiye'de yaşıyor. Sorun yaşamış, sorunu çözülmemiş kendi anlatımıyla. Biraz anlayış gösterip, daha yumuşak olmak gerekmez mi? Bu benim fikrim. Geçmiş olsun hocam ama her markada sorun yaşayanlar olabiliyor. Türkiye'de bunlar çok fazla var. Ama Avrupa'da abim yaşıyor gerçekten orada pek böyle sorunlar yaşamıyor diye biliyorum. Maalesef coğrafya kaderdir.

Teşekkür ederim hocam. O dalga geçen arkadaşlar tekrar diyorum "umarım sizin de başınıza gelir" Difriz içinde kışlık yiyecek var 400-500 TL'lik bozulsa ne olacak 2 haftadır sorun? Dalga geçenler umarım yaşarsanız bu sorunu daha başka bir şey demiyorum. O köpek muamelesi yapan kişide reelde karşıma çıksa abi çekecek gelmiş "köpeğin duası kabul olsa kemik yağar diyor Allah'ın kıtı."
Konu başından beri 30 kere söyledim herhalde. Bölgedeki servis yardımcı olmuyorsa ili arayabilirsin. Bölgedeki ekibi de şikayet edersin, hangi servis ekibi işini riske atıp yardımcı olmayacakmış? Olmuyorsa da gidip şikayet edersin gereken yapılır.

Sorunu çözmek yerine firmaya laf atmak senin ürünlerini kurtarmayacak.

Hocam ben sadece servisle 2 haftadır yaşadığım sorunu söyledim. Tabii ki şikayet edeceğim. Yarın servis son kez gelecek durum devam ederse THH şikayette bulanacağım zaten. Buradaki amacım sizleri bilgilendirmekti ama işte neyse... Benlik sorun yok çevremde de bu firmayla çok sorun yaşayan olmuştu "şans" demiştim. Bir daha önünden geçmem dediğim gibi.
Teşekkür ederim hocam. O dalga geçen arkadaşlar tekrar diyorum "umarım sizin de başınıza gelir" Difriz içinde kışlık yiyecek var 400-500 TL'lik bozulsa ne olacak 2 haftadır sorun? Dalga geçenler umarım yaşarsanız bu sorunu daha başka bir şey demiyorum. O köpek muamelesi yapan kişide reelde karşıma çıksa abi çekecek gelmiş "köpeğin duası kabul olsa kemik yağar diyor Allah'ın kıtı."

Hocam ben sadece servisle 2 haftadır yaşadığım sorunu söyledim. Tabii ki şikayet edeceğim. Yarın servis son kez gelecek durum devam ederse THH şikayette bulanacağım zaten. Buradaki amacım sizleri bilgilendirmekti ama işte neyse... Benlik sorun yok çevremde de bu firmayla çok sorun yaşayan olmuştu "şans" demiştim. Bir daha önünden geçmem dediğim gibi.
Elimde faturada var yapılan işleme dair sıkıntı yok yani.

Konuşma şeklin yanlış. Senin başına sorun gelmesinden ötürü tüm markaya "almayın, aldırtmayın" diyorsun sonra da bunun abes olduğunu söyleyen kişilere, "sizin de başınıza gelir umarım" diyorsun. Haklıysan bile bu konuşma tarzından dolayı heyette de haksız çıkarsın ben sana söyleyeyim.

Siz hala gerginsiniz hocam. Sakin olun biraz gerek yok bu kadar. Anlıyorum maddiyat benim içinde önemli, gerçekten bende fazlasıyla geriliyorum çünkü artık ucuz bir şey yok. Ama biraz müzik, film, dizi sizi sakinleştirecek neyse onu yapın. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Beddua etmeye de gerek yok. Dinimizde bunun yeri çok basit, beddua eden aynaya çarpar. O yüzden sakin olun.. Unutmaya çalışın bir süre.

Teknik servis hassas bir konudur, ürün bozuk çıkabilir, sorunlu olabilir fakat markanın yapıcı olması gerekiyor. Arçelik maalesef yurt dışında verdiği hizmeti burada vermiyor, İngiltere'de buzdolabı kaynaklı çıkan yangında tüm masrafı ödeyip(buraya kadar yasal sorumluluk) üstüne hediye birçok eşya verip mağdurun gönlünü alırken ülkemizde aynı sorunu yaşayan kişiye para vermemek için 6 ay mahkemelerde süründürüyor.

O dalga geçen arkadaşlar tekrar diyorum "umarım sizin de başınıza gelir" Difriz içinde kışlık yiyecek var 400-500 TL'lik bozulsa ne olacak 2 haftadır sorun?
Daha geçen yaz derin dondurucum bozuldu, içindekileri temizlemeyi düşünmedim bile. Sırtlanıp balkondan aşağı mı atsam diye de düşündüm, sonra bir hurdacı çevirdim yoldan o alıp götürdü sağ olsun. O dediğin gibi bir durumda en küçük sorunun maddiyat oluyor, onu temizlemekle mi uğraşılır? 😢🔫

Seni gayet iyi anlıyorum da, X markayı almayın diye konu açmak hâlâ tuhaf geliyor.

Teknik servis hassas bir konudur, ürün bozuk çıkabilir, sorunlu olabilir fakat markanın yapıcı olması gerekiyor. Arçelik maalesef yurt dışında verdiği hizmeti burada vermiyor, İngiltere'de buzdolabı kaynaklı çıkan yangında tüm masrafı ödeyip(buraya kadar yasal sorumluluk) üstüne hediye birçok eşya verip mağdurun gönlünü alırken ülkemizde aynı sorunu yaşayan kişiye para vermemek için 6 ay mahkemelerde süründürüyor.

Sadece Arçelik'te değil maalesef. Bütün markalar, Orta Doğu'da ne kaçırırsa kar diye bakıyor. Ama farkında değiller. Avrupa'da insan Türkiye'de.

Geri
Yukarı