Arçelik servisinin ilgisizliği

Daha geçen yaz derin dondurucum bozuldu, içindekileri temizlemeyi düşünmedim bile. Sırtlanıp balkondan aşağı mı atsam diye de düşündüm, sonra bir hurdacı çevirdim yoldan o alıp götürdü sağ olsun. O dediğin gibi bir durumda en küçük sorunun maddiyat oluyor, onu temizlemekle mi uğraşılır? 😢🔫
Ayrıca şu anda firmayı kötülemek yerine çözüm ararsa zaten o maddiyatı da kurtarır. Arçelik bir tane servisten ibaret bir firma değil.

Siz hala gerginsiniz hocam. Sakin olun biraz gerek yok bu kadar. Anlıyorum maddiyat benim içinde önemli, gerçekten bende fazlasıyla geriliyorum çünkü artık ucuz bir şey yok. Ama biraz müzik, film, dizi sizi sakinleştirecek neyse onu yapın. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Beddua etmeye de gerek yok. Dinimizde bunun yeri çok basit, beddua eden aynaya çarpar. O yüzden sakin olun. Unutmaya çalışın bir süre.

Ben marka konusunda sakinim sıkıntı yok. Hiçbir zaman servisle bağırarakta konuşmadım sesimi yükseltmedim.
Ayrıca şu anda firmayı kötülemek yerine çözüm ararsa zaten o maddiyatı da kurtarır. Arçelik bir tane servisten ibaret bir firma değil.

Bu konuyu açmadan önce 2.bir servisle konuştuk zaten. Önceki işlemi biz yapmadık bir şey yapamayız yarın bizden arkadaşlar gelecek diyor :D Hocam zaten dedikleriniz yaptım. Yapmasan neden Arçelik'ten şikayetçiyim yazayım? Yarın gelecek bakalım.

Konuyu açan arkadaşın konuşma tarzı servise de bu şekildeyse işinin çözülmemesi kadar doğal bir şey yok. Kaldı ki seni savunan bir arkadaşta senin için 'Sorun yaşamış, gergin' diye nitelendirmiş. Geçmedi mi hala sinirin? Sallıyorsun önüne gelene.

Umarım senin başına daha kötüleri gelir, tek tek tüm beyaz eşyalar cortlar gelen servisler 5 dk gülüp hiç bişey yapmadan giderler evden. Kendin sırtlanır eskisini atar yenisini alırsın.

Bu mu olsun tartışma dilimiz :D Bir de kendinden çok emin THH başvurunca tıpış tıpış diye yazmışsın. 3 gün çalışmadı diye bilmem kaç liralık malım ziyan oldu diyorsun, aylar süren şikayet sürecinde kendini heba edersin muhtemelen.

Yaşadığın problemi hiç mi hiç umursamadan tavrın çok çok yanlış. Buradaki insanlara bile böyle konuşuyorken servise, müşteri hizmetlerine nasıl konuşuyorsundur.

Müstehak.

Daha geçen yaz derin dondurucum bozuldu, içindekileri temizlemeyi düşünmedim bile. Sırtlanıp balkondan aşağı mı atsam diye de düşündüm, sonra bir hurdacı çevirdim yoldan o alıp götürdü sağ olsun. O dediğin gibi bir durumda en küçük sorunun maddiyat oluyor, onu temizlemekle mi uğraşılır? 😢🔫

Seni gayet iyi anlıyorum da, X markayı almayın diye konu açmak hâlâ tuhaf geliyor.
Çünkü hayatımda bu kadar rezil servis anlayışı görmedim :) Daha nasıl ifade edebilirim bilmiyorum ki.
Konuyu açan arkadaşın konuşma tarzı servise de bu şekildeyse işinin çözülmemesi kadar doğal bir şey yok. Kaldı ki seni savunan bir arkadaşta senin için 'Sorun yaşamış, gergin' diye nitelendirmiş. Geçmedi mi hala sinirin? Sallıyorsun önüne gelene.

Umarım senin başına daha kötüleri gelir, tek tek tüm beyaz eşyalar cortlar gelen servisler 5 dk gülüp hiçbir şey yapmadan giderler evden. Kendin sırtlanır eskisini atar yenisini alırsın.

Bu mu olsun tartışma dilimiz :D Bir de kendinden çok emin THH başvurunca tıpış tıpış diye yazmışsın. 3 gün çalışmadı diye bilmem kaç liralık malım ziyan oldu diyorsun, aylar süren şikayet sürecinde kendini heba edersin muhtemelen.

Yaşadığın problemi hiç mi hiç umursamadan tavrın çok çok yanlış. Buradaki insanlara bile böyle konuşuyorken servise, müşteri hizmetlerine nasıl konuşuyorsundur.

Müstahak.

1638201740242.png

Aynen bro servisle o biçim konuşurum cevap bile vermiyorum takıl kafana göre :D

Arçeliğin yetkili servisinde çalışırken gelen teyze ve dayılar daha yeni aldık (hepsi en az 10 sene önce alınmış) hemen bozuldu diyordu bir daha almayacağım diyordu. Sizinki de o hesap olmuş.
Bu arada motor değil rezistans veya sensör bozulmuştur.

Çünkü hayatımda bu kadar rezil servis anlayışı görmedim. :) Daha nasıl ifade edebilirim bilmiyorum ki.
İşte ben gördüm Bosch'ta. Maalesef yaşadığın ülkenin de bunda payı var çünkü bir ürünün/parçanın sorunlu çıkması sürpriz değil, yüzdeye vursak azımsanmayacak bir kısım bunu yaşıyor. Asıl sorun bir servisin gelip sanki yeni ürünün ya da önceki takılmış parçanın garantisi yokmuş gibi her şeyi alıcıya yıkmak için uğraşması ve müşterinin hakkını arayıp kazansa bile mahkemelerin bunun sonucunu takip etmemesi.

Adını vermeyim bir X araba markasının müşterisi var tanıdığım. Dava açıyor, 4-5 yıllık süreç sonunda haklı bulunuyor 2 yıl önce ve firma hâlâ mahkeme emrini yerine getirmiş durumda değil. Takibi umurlarında bile değil. Art niyetli bir servise geldiğinde sonuç müşteri için kötü oluyor çünkü bu ülkede bunun yaptırımı yok.

Arçeliğin yetkili servisinde çalışırken gelen teyze ve dayılar daha yeni aldık (hepsi en az 10 sene önce alınmış) hemen bozuldu diyordu bir daha almayacağım diyordu. Sizinki de o hesap olmuş.
Bu arada motor değil rezistans bozulmuştur.

Gelen 2 serviste motor (kompresör) dedi orasını ben bilemem beyaz eşya tamircisi değilim hocam. Konuyu okudunuz mu acaba? 2 hafta önce yeni motor takıldı zaten diyorum 10 yıl ne alaka :D

İşte ben gördüm Bosch'ta. Maalesef yaşadığın ülkenin de bunda payı var çünkü bir ürünün sorunlu çıkması sürpriz değil, yüzdeye vursak azımsanmayacak bir kısım bunu yaşıyor. Asıl sorun bir servisin gelip sanki yeni ürünün garantisi yokmuş gibi her şeyi alıcıya yıkmak için uğraşması ve müşterinin hakkını arayıp kazansa bile mahkemelerin bunun sonucunu takip etmemesi.

Adını vermeyim bir X araba markasının müşterisi var tanıdığım. Dava açıyor, 4-5 yıllık süreç sonunda haklı bulunuyor 2 yıl önce ve firma hâlâ mahkeme emrini yerine getirmiş durumda değil. Takibi umurlarında bile değil. Art niyetli bir servise geldiğinde sonuç müşteri için kötü oluyor çünkü bu ülkede bunun yaptırımı yok.

Ben direk isim vereyim zamanında Vatan'dan iPhone 7 alan bir arkadaşım vardı 2 sene falan mahkemede uğraştı ve kazandı. Vatan belli bir süre emre uymadı. Sonra tekrar şikayet edip hakkını almıştı. İlla böyle olmak lazım. Sesimizi yükseltmek lazım. 5-6 senedir Vatan'dan hiçbir şey almıyorum.

Tamam :D Benim burada amacım sorunum çözülse bile "Arçelik aldırmayın dı" olay hala "kabiliyet" ilginç bir ülkeyiz yemin ediyorum ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı