Arch için gerekli paketler nelerdir?

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Selam, ben bilgisayarıma saf Arch kurdum lakin çok boş. İlk önce bana harici diskimi otomatik bağlaması için paketler gerekiyor, sonra kullanıcı profil fotoğrafımı değştiremiyorum mugshot indirdim ama kaydettiğimde error veriyor. Çöp kutum yok. Wi-Fi'yi elim ile terminalden bağlıyorum. Bana bunları nasıl çözebileceğimi bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, ben bilgisayarıma saf Arch kurdum lakin çok boş. İlk önce bana harici diskimi otomatik bağlaması için paketler gerekiyor, sonra kullanıcı profil fotoğrafımı değştiremiyorum mugshot indirdim ama kaydettiğimde error veriyor. Çöp kutum yok. Wi-Fi'yi elim ile terminalden bağlıyorum. Bana bunları nasıl çözebileceğimi bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
Yüklediğiniz arayüze bağlı olarak değişir, gnome-core kullanıyorum ben, birçok şeyi kendi otomatik yüklüyor mümkün olduğunca boş paketlerle. İnternet için network-manager servisi ya da nmtui kullanabilirsiniz. PP muhtemelen kullandığınız arayüzle alakalı bir sorun. İkincil diski bağlamak için /etc/fstab dosyasına ekleme yapmanız gerekmekte. Anlatan link.

Alakasız.

Yüklediğiniz arayüze bağlı olarak değişir, gnome-core kullanıyorum ben, birçok şeyi kendi otomatik yüklüyor mümkün olduğunca boş paketlerle. İnternet için network-manager servisi ya da nmtui kullanabilirsiniz. PP muhtemelen kullandığınız arayüzle alakalı bir sorun. İkincil diski bağlamak için /etc/fstab dosyasına ekleme yapmanız gerekmekte. Anlatan link.

Alakasız.
Hocam xfce kurdum. Harici HDD imi bağlıyorum mount ediyorum çıkarınca halen gösüküyor unmount edince hata veriyor, tekrar diski takınca bu sefer okumuyor. Bana normal sistemlerdeki gibi takçıkar okuması için bir şeyler gerek.

Diskleri otomatik Mount etmek için udisks2 ve udiskie kullanmanizi oneririm. Çöp kutusu için bazı CLI uygulamalar olsa da kendim kullanışlı bulmuyorum. Thunar gibi bir file Manager kullanırsanız çöp kutusu desteğiniz olacaktır. Wi-Fi içinse networkmanager paketini indirip servisi etkinleştirebilirsiniz. Nmtui adlı TUI uygulamadan kolayca kablosuz bağlantılarınızı düzenleyebilirsiniz. General recommendations - ArchWiki ayrıca bu linke bakarsanız yükleme sonrası önerileri de görebilirsiniz.

Arch kendi sitesinde xfce için şöyle bir yazı bırakmış. Biraz kurcalayabilirsiniz. Sanırım arayüzü olan ayarları yaptığınız bir program mount işlemleri için.
Aynı sorunu yaşayan birisi için de konu açılmış.

Arch kendi sitesinde xfce için şöyle bir yazı bırakmış. Biraz kurcalayabilirsiniz. Sanırım arayüzü olan ayarları yaptığınız bir program mount işlemleri için.
Aynı sorunu yaşayan birisi için de konu açılmış.
hocam ben onu çözdüm sağolun. Şunaki sıkıntım arch için spotfiy yüklüyorum ama makepkg -si de sonlara doğru
Kod:
==> ERROR: One or more PGP signatures could not be verified!
bu hatayı veriyor.
https://aur.archlinux.org/spotify.git

Yeni konular

Geri
Yukarı