Arch Linux format nasıl atılır?

bellsia

Hectopat
Yer
United Kingdom
Merhaba, ben şu anda Windows kullanıcısıyım ve Arch Linux'a geçmek istiyorum. Fakat YouTube'da baktığım kadarıyla format atmak bir tık zor geldi. Kod yazarak format atılıyorlar veya benim izlediklerim öyle yapıyor. Format atmama yardımcı olacak bir video var mı acaba önereceğiniz?

Bu soruyu soruyorsan Arch Linux sana uygun değil demektir. Daha kolay dağıtımlarla bağlayıp ortama biraz alışmanız daha uygun bir başlangıç olur. Daha sonra Arch Linux´a geçebilirsin.

Format değil ki bu, kurulum. Kod da değil ki, komut.

Birkaç komut yazarak sistemi kuruyorsunuz, daha sonra servisleri aktifleştiriyorsunuz ve hazır. Bundan sonra gerekli paketlerin yüklenmesi, zaten bunlarda birkaç komut ile hallediliyor.

En fazla 2 saatinizi alır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, ben şu anda Windows kullanıcısıyım ve Arch Linux'a geçmek istiyorum. Fakat YouTube'da baktığım kadarıyla format atmak bir tık zor geldi. Kod yazarak format atılıyorlar veya benim izlediklerim öyle yapıyor. Format atmama yardımcı olacak bir video var mı acaba önereceğiniz?

Bence de daha kolay bir dağıtıma geçmelisiniz. Başlangıçta genelde Ubuntu ve Mint önerirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı