Çözüldü Arch Linux kurulduktan sonra ses gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ygykmahmutgazi

Femtopat
Yer
Buca/İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Hp Victus 15.6
İntel Core İ7 13700H
16 GB 3200 Mhz (8x2) DDR4L
Nvidia Geforce RTX 3050 6gb model
WD 1TB M2 ssd (Windows 11 yüklü)
Samsung portable 1tb ssd (EndeavourOS yüklü)
Selam gençler, ben Arch Linux Xfce4 ve GNOME yükledim ve Arch Linux kurulum rehberine uyarak harddiskime kurmuştum. Fakat her seferinde pulseaudio yüklü olmasına rağmen, ses bir türlü gelmiyor (Xfce ve GNOME'de durum bu). Başka yerlerden ve ChatGPT'den bu sorunun çözümü için araştırdım ama pek bir çözüm bulamadım. Bana bu ses sorununu çözmeme yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Selam gençler, ben Arch Linux Xfce4 ve GNOME yükledim ve Arch Linux kurulum rehberine uyarak harddiskime kurmuştum. Fakat her seferinde pulseaudio yüklü olmasına rağmen, ses bir türlü gelmiyor (Xfce ve GNOME'de durum bu). Başka yerlerden ve ChatGPT'den bu sorunun çözümü için araştırdım ama pek bir çözüm bulamadım. Bana bu ses sorununu çözmeme yardımcı olur musunuz?

Aynı sorunu şu şekilde çözdüm :

Kod:
sudo pacman -S alsa-utils
sudo pacman -S sof-firmware
reboot

Pipewire kurun. Eğer pipewire sorun çıkarırsa pulseaudio kurun.

Tavsiyem eğer yeni bir kullanıcıysanız Arch tabanlı EndeavourOS veya arcolinux kurmanız olur.

Pipewire kurun. Eğer pipewire sorun çıkarırsa pulseaudio kurun.

Tavsiyem eğer yeni bir kullanıcıysanız Arch tabanlı EndeavourOS veya arcolinux kurmanız olur.

Eğer ille de saf Arch kurmak istiyorsanız archinstall Script'i ile kurun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten ben PulseAudio kurduğumu belirtmiştim. Pipewire kurmayı deneyebilirim, ben 2019'den beri Arch Linux kullanıyorum ve pek yeni sayılmam.

Aynı sorunu şu şekilde çözdüm :

Kod:
sudo pacman -S alsa-utils
sudo pacman -S sof-firmware
reboot

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı