Arch Linux uygulamalar nasıl kalıntı bırakmadan silinir?

Kernelginar

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
19
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323
İşlemci: i5-10300H
Ekran kartı: GTX 1650
RAM: 8 GB 3200 MHz DDR4 Laptop
Dahili Depolama: Intel SSDPEKNU512GZ
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.

Sistemimde Arch Linux var. Bazen yüklediğim uygulamaları ya beğenmiyorum ya da işime yaramıyor ve bu yüzden siliyorum. Silerken yay -Rcns uygulamadi şeklinde siliyorum. Ama bu uygulamalar silindikten sonra bazen .config içinde veya herhangi bir dizin içerisinde kalıntı bırakıyor. Bunlar ile birlikte tamamen silmenin bir yolu var mı?

~/config klasörüne girip Terminale rm -r yazıp silmek istediğin dosyaları terminale sürükleyip bırakırsan sorunun çözülür.

~/Config klasörüne girip terminale rm -r yazıp silmek istediğin dosyaları terminale sürükleyip bırakırsan sorunun çözülür.

Benim istediğim uygulama yüklendiğinde kalıntı bıraktığı bütün dizinlerdeki dosyalarında silinmesi.

Merhabalar.

Sistemimde Arch Linux var. Bazen yüklediğim uygulamaları ya beğenmiyorum ya da işime yaramıyor ve bu yüzden siliyorum. Silerken yay -Rcns uygulamadi şeklinde siliyorum. Ama bu uygulamalar silindikten sonra bazen .config içinde veya herhangi bir dizin içerisinde kalıntı bırakıyor. Bunlar ile birlikte tamamen silmenin bir yolu var mı?

Ben find / -name klasoradi ile klasorlerini bulup oyle siliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı