Arch Linux ve Sürücüleri Nasıl Yüklenir?

Jiyanxx

Decapat
Selam herkese .
Win7 yerine Arch Linux yüklemeye karar verdim.
Sistem hafifmiş öyle diyolar. Oyun için kullanacağım.
Kurarken normal Windows gibi kurabiliyor mu ?
Ekran Karti ve driverleri nasil yüklüyoruz ? İlk kez kullanacağım, teşekkürler.
Yokmu Linux' bilen ? Araştirdim Online Oyunlar oynanmiyomuş heralde ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arch Linuxte Online Oyunlar oynanir mi Black Desert gibi ?
Dostum Arch Linux'u kurması ve kullanması zor anladığım kadarıyla Linux'a yeni adım atmak istiyorsun benim önerim;

Sağlam güncelleme Windows tarzı arayüz için : Ubuntu, Mint veya Manjaro kurman.
Görünüme önem veriyorsan : Elementary OS veya Deepin kurman.

Başlangıç için bu distro lar daha sağlamdır kullanım kolaylığı sağlar popüler distrolara buradan göz atabilirsin : DistroWatch.com: Put the fun back into computing. Use Linux, BSD.

İkinci soruna gelecek olursam bütün Linuxlarda oyun oynabilirsin ama Linux'da oyun sayısı çok azdır Steam'de var olan Linux oyunlarına buradan göz atabilirsin : SteamOS + Linux on Steam Linux desteklemeyen Windows üzerinden çalışan uygulamaları Wine gibi Windows uygulamalarını açan bir program ile erişebilirsin bu biraz zahmetli bir süreç bütün oyunları ve uygulamaları çalıştırmak için biraz uğraşman gerekir çalıştırmayı başarırsan da Windows'da aldığın FPS değerinin aynısını alamazsın performans kaybı yaşarsın umarım açıklayıcığı olabilmişimdir. :)

Dostum Arch Linux'u kurması ve kullanması zor anladığım kadarıyla Linux'a yeni adım atmak istiyorsun benim önerim;

Sağlam güncelleme Windows tarzı arayüz için : Ubuntu, Mint veya Manjaro kurman.
Görünüme önem veriyorsan : Elementary OS veya Deepin kurman.

Başlangıç için bu distro lar daha sağlamdır kullanım kolaylığı sağlar popüler distrolara buradan göz atabilirsin : DistroWatch.com: Put the fun back into computing. Use Linux, BSD.

İkinci soruna gelecek olursam bütün Linuxlarda oyun oynabilirsin ama Linux'da oyun sayısı çok azdır Steam'de var olan Linux oyunlarına buradan göz atabilirsin : SteamOS + Linux on Steam Linux desteklemeyen Windows üzerinden çalışan uygulamaları Wine gibi Windows uygulamalarını açan bir program ile erişebilirsin bu biraz zahmetli bir süreç bütün oyunları ve uygulamaları çalıştırmak için biraz uğraşman gerekir çalıştırmayı başarırsan da Windows'da aldığın FPS değerinin aynısını alamazsın performans kaybı yaşarsın umarım açıklayıcığı olabilmişimdir. :)
Şuanlik Windowsla devam edicem.
Bilgiler için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı