Çözüldü Arch Linux "Error: Target not found" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Archinstall ile kurdum.
Belli zaten bir sorun olduğu. Lütfen güzelce kurun hocam. @Kernelginar 'ın rehberi var. Technopat üzerinde aratarak kurabilirsiniz gayet güzel anlatmış.

Timedatectl kısmını ben Chroot'a geçmeden yapıyorum zaten Chroot'ta hata veriyor bende.

Rehberde XFCE kurulumu anlatılmış siz eğer rehberdekiler neticesinde performans almak istiyorsanız GNOME kurun.

Rehberdeki ekran kartı sürücüleri elbet çalışıyor ama birkaç ek paket daha kurarak oyuna hazırlıyoruz. İntel sürücülerini şu komutla yükleyin rehberde İntel'e geldiğinizde bunu yapın:
Bash:
pacman -S xf86-video-intel mesa lib32-mesa libva-intel-driver lib32-libva-intel-driver vulkan-intel lib32-vulkan-intel mesa-utils

NVIDIA ve Vulkan kurulumu da İntel ekran kartı sürücülerinden sonra kuracaksınız. Rehberdeki komutları kullanabilirsiniz bunların kurulumu için.

Oyun için sistemi hazırlayacağınızda yeniden iletişime geçeriz burada.

Belli zaten bir sorun olduğu. Lütfen güzelce kurun hocam. @Kernelginar'ın rehberi var. Technopat üzerinde aratarak kurabilirsiniz gayet güzel anlatmış.

Timedatectl kısmını ben Chroot'a geçmeden yapıyorum zaten Chroot'ta hata veriyor bende.

Rehberde Xfce kurulumu anlatılmış siz eğer rehberdekiler neticesinde performans almak istiyorsanız GNOME kurun.

Rehberdeki ekran kartı sürücüleri elbet çalışıyor ama birkaç ek paket daha kurarak oyuna hazırlıyoruz. Intel sürücülerini şu komutla yükleyin rehberde Intel'e geldiğinizde bunu yapın:
Bash:
pacman -S xf86-video-intel mesa lib32-mesa libva-intel-driver lib32-libva-intel-driver vulkan-intel lib32-vulkan-intel mesa-utils

NVIDIA ve Vulkan kurulumu da Intel ekran kartı sürücülerinden sonra kuracaksınız. Rehberdeki komutları kullanabilirsiniz bunların kurulumu için.

Oyun için sistemi hazırlayacağınızda yeniden iletişime geçeriz burada.

Hocam sorunu düzelttim. Multilib yerindeki yorum satırlarını silmemişim. Bir de NVIDIA driveri kurduğumda sistem boot ekranında kalıyor. Sıfırdan kuracağım zaman yeniden yazarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorunu düzelttim. Multilib yerindeki yorum satırlarını silmemişim. Bir de NVIDIA driveri kurduğumda sistem boot ekranında kalıyor. Sıfırdan kuracağım zaman yeniden yazarım.
Bu arada ekran kartınız neydi? Uyumsuz sürücü kurduruyor olabiliriz çünkü bu rehber GTX 1050 ve üstü için.

İmzanızda AMD işlemci olduğu yazıyor. Intel sisteme kuruyorsunuz değil mi? Rehber Intel/NVIDIA bazlı. AMD kullanıyorsanız birkaç farklı açıklama yapmamız gerekebilir. Misal AMD sahiplerinin sürücüleri otomatik yüklü geldiği gibi?

Bu arada ekran kartınız neydi? Uyumsuz sürücü kurduruyor olabiliriz çünkü bu rehber GTX 1050 ve üstü için.

İmzanızda AMD işlemci olduğu yazıyor. Intel sisteme kuruyorsunuz değil mi? Rehber Intel/NVIDIA bazlı. AMD kullanıyorsanız birkaç farklı açıklama yapmamız gerekebilir. Misal AMD sahiplerinin sürücüleri otomatik yüklü geldiği gibi?

Hocam sıfırdan kurdum her şey ile GNOME ile kurdum ama burada hata alıyorum. Kurulumu hatasız atlattım. Resmi ekledim.

Ekran kartı RTX 3060 işlemci Ryzen 5600H MUX Switch açık o yüzden işlemci ekran kartı çalışmıyor.

Dosya Ekleri

• 27AF5A4E-EA9D-48AC-944F-D51ACFFC85B4.jpeg
    27AF5A4E-EA9D-48AC-944F-D51ACFFC85B4.jpeg
    65,4 KB · Görüntüleme: 30
  • EBD3BDB7-286F-44D3-841E-C072676684EA.jpeg
    EBD3BDB7-286F-44D3-841E-C072676684EA.jpeg
    222,8 KB · Görüntüleme: 24
  • image.jpg
    image.jpg
    161,2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sıfırdan kurdum her şey ile GNOME ile kurdum ama burada hata alıyorum. Kurulumu hatasız atlattım. Resmi ekledim.

Ekran kartı RTX 3060 işlemci Ryzen 5600H MUX Switch açık o yüzden işlemci ekran kartı çalışmıyor.
@Kernelginar @202

Hocalarım baksalar daha iyi olacak.

Bu arada amd-ucode kurdunuz mu Pacstrap'te?

Yeni konular

Geri
Yukarı