Çözüldü Archer C5v SNR değeri nasıl öğrenilebilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Bu modem FTTH veya FTTB hizmet için kullanıyor. Haliyle hat değeri yok desem kabaca yanlış olmaz.
Nasıl öğrenebilirim?
100 Mbps pakette hızınız 94-96 Mbps gibi sabitliyorsa, switch 100 Mbps destekli şekilde ayarlanmış.

Genelde çoğu ürün 1Gbps destekliyor ve yazılımla aktif edilmesi gerekiyor.

FTTH kullanıyorsanız sizi limitleyen tek şey ONT oluyor. En kötü ONT bile 1 Gbps altından rahatlıkla kalkar diye düşünüyorum.

100 Mbps pakette hızınız 94-96 Mbps gibi sabitliyorsa, Switch 100 Mbps destekli şekilde ayarlanmış.

Genelde çoğu ürün 1Gbps destekliyor ve yazılımla aktif edilmesi gerekiyor.

FTTH kullanıyorsanız sizi limitleyen tek şey ont oluyor. En kötü ont bile 1 Gbps altından rahatlıkla kalkar diye düşünüyorum.

35 Mbps pakedimden aldığım budur hocam akşamları arda bir 44 down olduğunuda gördüm saniyelik.

1634393296695.png

Öncelikle hattınız FTTH mi yoksa FTTB mi? Bu şekilde anlamamız çok zor. Modeme giren kablo ufak bir cihazdan mı geliyor yoksa bina boşluğundan mı?

Bina boşluğundan geliyorsa FTTB olduğunu anlarız. Switchin desteklediği port hızını 35 Mbpslik paketle fark edemeyiz. Teknik ekibin gelip bakması gerekli.

Öncelikle hattınız FTTH mi yoksa FTTB mi? Bu şekilde anlamamız çok zor. Modeme giren kablo ufak bir cihazdan mı geliyor yoksa bina boşluğundan mı?

Bina boşluğundan geliyorsa FTTB olduğunu anlarız. Switch'in desteklediği port hızını 35 Mbps'lik paketle fark edemeyiz. Teknik ekibin gelip bakması gerekli.

Ufak bir cihazdan geliyor hocam.

Geri
Yukarı