Archer C60 router mı, access point olarak mı kullanılmalı?

patroncc

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Routerı hangi modda kullanmalıyım kafam karıştı. Modemden gelen Ethernet ile routera internet gidiyor ve DHCP kapalı. Sizce router modda mı kullanmam gerek, Access Point modda mı? Bağlanan cihaz sayısı 15-20 civarı olabiliyor gün içinde.

2021-06-29.png

2021-06-29 (2).png

Hocam ne farkı var bu modların.
Access Point ‘ler genellikle tekrarlayıcı olarak kullanılacağı için üzerinde bir DHCP modülü bulunmaz. Bundan sebeptir kullanıcılara bir IP vermeyeceği için internet bağlantısını kullanıcılara yayma işlemini yapamaz. Sadece olan bağlantıyı güçlendirmek ve daha fazla alana yaymak için kullanılırlar. İp dağıtımı için router modunu kullanabilirsiniz.

Access Point ‘ler genellikle tekrarlayıcı olarak kullanılacağı için üzerinde bir DHCP modülü bulunmaz. Bundan sebeptir kullanıcılara bir IP vermeyeceği için internet bağlantısını kullanıcılara yayma işlemini yapamaz. Sadece olan bağlantıyı güçlendirmek ve daha fazla alana yaymak için kullanılırlar. İp dağıtımı için router modunu kullanabilirsiniz.
Hocam siz bana ne tavsiye edersiniz ben ip dağıttırmıcam router moda aldım dhcp yi kapattım çok kablosuz cihaz bağlanıcak router modu daha mı iyi olur

Geri
Yukarı