Arctic Freezer 34 e-Sports Duo nasıldır?

Senide bu günlerde çok uğraştırdım ama benim aciliyetten bi soğutucu almam lazım yoksa bunda stock soğutucu gibi bişey var r5 3600 ile 4.2 lerde sıkıntı yaşayabilirim nerden nereyi ölçmem gerek ölçeyim alayım bitsin gitsin artık saç kalmadı kafamda :)

1-) İşlemci soketi ile egzoz fan arası uzaklık -> soğutucunun bakır boru bloğunun olduğu yer ile egzoz fan arasındaki soğutma bloğunun uzunluğu

2-) İşlemci soketi ile RAM yuvaları arası uzaklık -> aynı bakır boru blok ile RAM yuvaları arasındaki soğutma bloğunun uzunluğu (büyük ihtimal soğutucu simetrik göründüğünden eşit olacaktır bu iki soğutma bloğunun uzunluğu ama emin olmak istedim).

1-) İşlemci soketi ile egzoz fan arası uzaklık -> soğutucunun bakır boru bloğunun olduğu yer ile egzoz fan arasındaki soğutma bloğunun uzunluğu

2-) İşlemci soketi ile RAM yuvaları arası uzaklık -> aynı bakır boru blok ile RAM yuvaları arasındaki soğutma bloğunun uzunluğu (büyük ihtimal soğutucu simetrik göründüğünden eşit olacaktır bu iki soğutma bloğunun uzunluğu ama emin olmak istedim).
Arka egzoz ile ram arası 15.2 15.3 arası
16376890547611640866243481057506.jpg

Arka egzoz ile RAM arası 15.2 15.3 arasıEki Görüntüle 1224056

11,5 CM gösteriyor genişlikte. Yani sığar gibi, sığmazsa da bir fanını çıkarırsın biter gider.

RAM'lerin yüksekliği de önemli ama, 90mm fanlardan ve 135mm toplam yükseklikten 45 Mm'lik bir RAM boşluğu kalıyor; RAM'lerinin yükselikliği kaç mm biliyor musun? Model söylersen bakabilirim belki. Uyacaktır büyük ihtimal ama emin olmak lazım.

Co
11,5 CM gösteriyor genişlikte. Yani sığar gibi, sığmazsa da bir fanını çıkarırsın biter gider.

RAM'lerin yüksekliği de önemli ama, 90mm fanlardan ve 135mm toplam yükseklikten 45 Mm'lik bir RAM boşluğu kalıyor; RAM'lerinin yükselikliği kaç mm biliyor musun? Model söylersen bakabilirim belki. Uyacaktır büyük ihtimal ama emin olmak lazım.
rsair lpx 8x2 3200mhz çoook teşekkür ederim yardımın için

Bide bu dediğin 11.5 olan fan hangisi

Cosrair LPX 8x2 3200MHz çok teşekkür ederim yardımın için.

Bir de bu dediğin 11.5 olan fan hangisi?

RAM'ler yükseklik konusunda uyuyor.

11.5 olan şey fan değil, komple tüm o alüminyum kanatçıkların olduğu soğutma bloğu.

Sizin bir tavsiyeniz var mıdır acaba ?

Ben 3300X ile bu kombinasyonu kullanıyorum, kendi fanının motor sesini sevmediğim için. Benim işlemcinin silikonu biraz sakat olduğundan UV yapmaya da gelmiyor 1.4v'a vuruyor kendisini tam performans için. Ona rağmen sessiz ve serin.

Geri
Yukarı