Arctic Freezer 34 e-Sports Duo sesli çalışıyor

TheCaspian

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, sistemime taktığım Arctic Freezer 34 e-Sports Duo işlemci fanımı AIDA 64 ile sistem kararlılık testine soktuğumda yüksek bir cızırtı geliyor ve sıcaklık değerlerim yük altındayken 80 derece civarında kalıyor. Acaba fanı oturtamamış olabilir miyim yoksa fan yüksek RPM ile çalıştığından gelen ses normal bir durum mudur?

Şimdiden herkese teşekkürler:

Sistem özellikleri
Ryzen 5 3600
Samsung M.2 SSD 970 EVO 500 GB
Samsung 860 EVO SSD 1 TB.
16 GB G.Skill 3000 MHz
ASUS TUF B450 PLUS GAMING
GT 730 4 GB GPU.

Macun sürdüğüne emin misin? Ek olarak dediğin gibi fanı da oturtamamış olabilirsin. O soğutucuyla 80 derece imkansız.

Herkese merhabalar, sistemime taktığım Arctic Freezer 34 e-sports Duo işlemci fanımı AIDA 64 ile sistem kararlılık testine soktuğumda yüksek bir cızırtı geliyor ve sıcaklık değerlerim yük altındayken 80 derece civarında kalıyor. Acaba fanı oturtamamış olabilir miyim yoksa fan yüksek RPM ile çalıştığından gelen ses normal bir durum mudur?

Şimdiden herkese teşekkürler:

Sistem özellikleri.
Ryzen 5 3600.
Samsung M.2 SSD 970 EVO 500 GB.
Samsung 860 EVO SSD 1 TB.
16 GB G.Skill 3000 MHz.
ASUS TUF B450 PLUS GAMING.
GT 730 4 GB GPU.

Fanlardan dolayı yüksek geliyor ses. Be Quiet! tercih edebilirsin onlar yerine. BIOS üzerinden ayarlayabilirsin ayrıca.

Hocam, yüksek devirlerde ses yapabilir. Stres testi çok zorlar. Hiçbir oyun bu kadar zorlayamaz. Normal hocam.

Stres testinde Ryzen işlemci 80 dereceyi geçmiyorsa ben pek bir sorun göremiyorum...
Ayrıca cızırtı sesi muhtemelen soğutucu ile alakalı değil, stres testinde ekran kartından gelen coil whine sesidir.

Aynı soğutucu aynı işlemci ile 75 derece görüyorum AIDA testinde. CBP açık. Fan ayarların ne durumda bilemiyorum ama bir cızırtı yok bende. Fanların %100 olmuyorsa 80 derece çok kötü değil.
Bu arada AIDA testi gerçekten çok yoruyor. Günde 2-3 kez render alıyorum maksimum 65 dereceyi gördüm. Benim fan ayarımda 70 dereceye kadar %40 hızda çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı