Elektronik Arctic Freezer 34 eSports 1200TL!

Hocam AMD Ryzen 5600 işlemcim var PUBG ultrada 80derecelere çıktı o derece ısınıyor. Bunu alsam 70i geçer mi? RDR2 gibi oyunlarda da ısınan bir işlemci. En az 75 derece görüyor oyunlarda.
Aynı işlemciyi kullanıyorum CPB açıkken 85 dereceleri gördüğü için ucuz yollu bir soğutucu alayım yetmezse daha üst seviye alırım diye düşünmüştüm, Aerocool Verkho3 aldım oyunlarda 65 dereceyi geçmiyor yani benim soğutucu bile yeterli geliyorsa ID 214XT rahat rahat yeterli olur diye düşünüyorum.

Arctic Freezer 33 eSports Duo olanını kullanıyorum. Dikkatimi çeken şey ise RAM slotlarını kapatmaması ve soğutma ızgara yapraklarının aşırı sağlam durması. Uygun fiyatlılarda o yapraklardan tutunca yamuluyorlar.
Duo olmayanı daha uyguna satılmalı. Duo olmayanının içinden ikinci fan için aparat çıkıyor. Herhangi bir 120 MM fan takılabiliyor. Duo olmayanın fan güç kablosu çoklayıcı uçlu. Yani ikinci fanı o çoklayıcı ile bağlayıp iki fanı anakartta tek CPU fan yerine takıyorsunuz.

Hocam AMD Ryzen 5600 işlemcim var PUBG ultrada 80derecelere çıktı o derece ısınıyor. Bunu alsam 70i geçer mi? RDR2 gibi oyunlarda da ısınan bir işlemci. En az 75 derece görüyor oyunlarda.

Çok rahat soğutur hocam alabilirsiniz.

Aynı işlemciyi offset voltaj eksi (-) 0.0500 ile kullanıyorum. Bu konuda bahsedilen soğutucunun tek fanlı modeline sahibim. İşlemci 70 dereceyi geçtim 60 dereceyi zor görüyor. Elimde arka kısma takabileceğim başka fan olmasına rağmen stok hızda kullandığım için orada değerlendirmeyi gereksiz buldum. Yanlış hatırlamıyorsam ikinci fan yaklaşık 5 derecelik bir fark oluşturuyordu.

Aynı işlemciyi offset voltaj eksi (-) 0.0500 ile kullanıyorum. Bu konuda bahsedilen soğutucunun tek fanlı modeline sahibim. İşlemci 70 dereceyi geçtim 60 dereceyi zor görüyor. Elimde arka kısma takabileceğim başka fan olmasına rağmen stok hızda kullandığım için orada değerlendirmeyi gereksiz buldum. Yanlış hatırlamıyorsam ikinci fan yaklaşık 5 derecelik bir fark oluşturuyordu.

Hocam ben bir undervolt videosu izledim ve adam bana şey yaptırmıştı. - yapıp 0.15000 yaptırmıştı sanırım. Ona rağmen Forza 4 de 69-72 derece oynadım.

Hocam ben bir undervolt videosu izledim ve adam bana şey yaptırmıştı. - yapıp 0.15000 yaptırmıştı sanırım. Ona rağmen Forza 4 de 69-72 derece oynadım.
Hocam stok soğutucu ile bu dereceleri alıyorsanız çok iyi. Bu konudaki çift fanlı arctic soğutucuyu kullanıyorsanız sanki yüksek çıkmış. Yine de bu değerler hangi soğutucuyla olursanız olun kötü değil.

Hocam stok soğutucu ile bu dereceleri alıyorsanız çok iyi. Bu konudaki çift fanlı Arctic soğutucuyu kullanıyorsanız sanki yüksek çıkmış. Yine de bu değerler hangi soğutucuyla olursanız olun kötü değil.

Undervolt olduğu halde böyleydi. PUBG'de undervoltsuz şekilde 80 dereceye çıkmıştı hemen kapatmıştım oyunu yolu varda 85-90'a kadar. Undervolt yapıp girdiğimde 75 görüyordu maksimum evet bir düşüş vardı.

Macun vs. kutu içeriği tam ise düşünüyorum, yalnız 13600k ile kullanacağım. Uyumlu olur mu bilemedim.
macun olarak cooler mastergel maker öneriyorum içinden çıkan macun varmıydı hatırlamıyorum aparatları tam bi eksik yok

macun olarak cooler mastergel maker öneriyorum içinden çıkan macun varmıydı hatırlamıyorum aparatları tam bi eksik yok
11700k yı rahat soğutuyor

arctic freezer 34 sport sağlam soğutucudur 11700k da kullandım maksimum 70 gördüm

Arctic 34 eSports Duo'nun içinden küçük tekli ıslak mendil paketi gibi paketten Arctic marka termal macun çıkıyor (yanlış hatırlamıyorsam pakette MX-4 yazıyordu). Ben onu kullanmadım ayrı aldığım Cooler Master Mastergel Pro kullandım.

9700KF işlemcimde oyunlarda 70 dereceyi görmedim. Üstelik biostan fan profillerini düşük devirde ayarladım.

Arctic 34 eSports Duo'nun içinden küçük tekli ıslak mendil paketi gibi paketten Arctic marka termal macun çıkıyor (yanlış hatırlamıyorsam pakette MX-4 yazıyordu). Ben onu kullanmadım ayrı aldığım Cooler Master Mastergel Pro kullandım.

9700KF işlemcimde oyunlarda 70 dereceyi görmedim. Üstelik biostan fan profillerini düşük devirde ayarladım
maalesefki mx4 iletkenliği çok düşük bir macun şu an piyasanın en iyileri arasında cooler mastergel maker var 11 iletkenlikle ben başka macun kullanmıyorum

Geri
Yukarı