Arctic freezer 34 eSports DUO ara sıra olan titreşim sorunu

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Benim işlemcime takılı Arctic Freezer 34 eSports DUO soğutucum var. Ve şöyle bir sıkıntısı var bazen mesala Discord uyulamasının "Login" kısmında çok fazla titreme yapıyor. Bu sadece BIOS dam Turbo moda alınca oluyor stock modda sıkıntı yok. İşlemciye stress testi yaptım yine biraz oldu sonra geçti. Bu normal mi? Yoksa bendeki soğutucuda bir sıkıntı mı var?
Şimdiden teşekkürler.

Vidaları ve braketleri kontrol etmenizi öneririm. Titreme demek ki soğutucudaymış :D
Montajı tekrar gözden geçirin. RPM yükseldiği zaman titreme yapıyorsa, tam olarak montajı sağlanmamış olabilir.
Hocam bakarım ama montajda hata olduğunu sanmıyorum. Şöyle ki bence normal çünkü zaten hızı arttıkça titreşimin artması normal gibi geliyor bana. Zaten çok hızlansa bile titreme yine kabul edilebilir düzeyde. Benim dediğim titremeyi 1800 den aniden 1400RPM e düşünce yaptı. Bu normal mi? Montajı tekrar gözden geçiririm ama sıcaklıklar ve değerler montajın başarılı olduğunu gösteriyor. Yarın kontrol edip size cevap yazarım.
@enes.wtp uğultu soğutucu kaynaklı titreme değil gibime geliyor ama bakıcaz. Soğutucuyu daha yeni değiştim tekrar değişmem zor.
Şöyle ki bence normal çünkü zaten hızı arttıkça titreşimin artması normal gibi geliyor bana. Zaten çok hızlansa bile titreme yine kabul edilebilir düzeyde. Benim dediğim titremeyi 1800 den aniden 1400RPM e düşünce yaptı. Bu normal mi? Montajı tekrar gözden geçiririm ama sıcaklıklar ve değerler montajın başarılı olduğunu gösteriyor.
Sizce normal mi?
@enes.wtp
@enes.wtp sorunum çözüldü vidalardan birini iyi sıkamamışım hepsini olabildiğince sıktım sıcaklıklarda 5 ° daha düşük çıktı titreşimde yok artık. Ama vidaların içinden geçtim onuda 1 yık sonra düşüncem artık :). Zaten büyük ihtimalle 2700X işlemci ve sıvı soğutmaya geçiş yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı