Arctic Freezer 34 vs Hyper 212 Spectrum

M.U.M

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Lütfen iki soğutucuyu da bilenler yorum yapsın yoksa herkes popüler olduğu için ezberden Arctic Freezer 34 diyecek, biliyorum.
Linkler:

Son düzenleme:
Arctic’in çift fanlı modelini kullanıyorum, işlemcimi 4.2 GHz OC’li kullanıyorum, benchmark testlerinde en fazla 76 derece gördüm. Kasamın fanları fazlasıyla yetersiz ama mesh; oyunlarda 51-52 derecede geziyor. Öneririm, gerçekten kaliteli ve sessiz bir soğutucu.

Bence tek fanlı modeli iyi değil.

Çift ile tek fanlı modeli arasında fark yok. Arctic'in sitesinde ve Youtube'da yapılan incelemelerde de görüldüğü üzere arada 4 derece maksimum oynuyor ve bu fark için ekstra 100+TL ödüyorsun. Zaten Push-Pull fan konfigürasyonunda beklenen değer bu ekstra devasa bir artışı olmaz. Neye dayanarak iyi değil dediniz anlamadım. Soğutucu blok aynı, fan aynı. Ekstra fanın 20 derece daha soğuttuğunu falan mı düşünüyordunuz? Direkt Arctic 34 alabilirsiniz.

Çift ile tek fanlı modeli arasında fark yok. Arctic'in sitesinde ve Youtube'da yapılan incelemelerde de görüldüğü üzere arada 4 derece maksimum oynuyor ve bu fark için ekstra 100+TL ödüyorsun. Zaten Push-Pull fan konfigürasyonunda beklenen değer bu ekstra devasa bir artışı olmaz. Neye dayanarak iyi değil dediniz anlamadım. Soğutucu blok aynı, fan aynı. Ekstra fanın 20 derece daha soğuttuğunu falan mı düşünüyordunuz? Direkt Arctic 34 alabilirsiniz.
Kesinlikle. Ayrıca tek fanlı modeli alıp arkasına başka bir fan takma şansımız da var.

Yeni konular

Geri
Yukarı