Arctic Freezer 34'e sports Duo montajı

Dostum özür e falan gerek yok forumun ana amacı zaten insanlara yardımcı olmak ve gerektiğinde yardım almak. Kurulum şemasını da ekledim. Sen yavaştan başla adım adım acele etmeden. Takıldığın yerlerde yazarsın buraya yardımcı olurum elimden geldiğince.
Tamam. Teşekkürler.

AM4 için anakartın kendi arka plakası kullanılcak. Yukarıdaki arkadaşın Intel olduğu için kutudan çıkanı kullanmış. Anakartı sökmek istemiyorsan. Demir ızgarayı takarken, bir elinle arka plakaya destek vermen lazım vidaların buluşması için. Bir de sağ taraftaki fanı temiz hava alacak şekilde takacaksın soldakini ise egzoz fanı olacak şekilde takacaksın. Daha dün söküp termal macun yenilemesi yaptım çok zor değil.
Hocam kolay gelsin birşey sorucaktim ben arctis freezer 34 aldım ama plaka vidaları takınca ileri geri hareket ediyor anakart arkasındaki elimle bastırıyordum montajlarken ama yine de haraket ediyor böyle olması normal mi değilse ne yapmalıyım?

Hocam kolay gelsin birşey sorucaktim ben arctis freezer 34 aldım ama plaka vidaları takınca ileri geri hareket ediyor anakart arkasındaki elimle bastırıyordum montajlarken ama yine de haraket ediyor böyle olması normal mi değilse ne yapmalıyım?
Montajı yapın. Montajı Tamamlayınca düzelir o sallanma.

Tam oturmamıştır cıvatalardan biri muhtemelen ona dikkat edin. Ben de aynı soğutucuyu kullanıyorum 1150 sokette, oturtması bir hayli zaman alıyor çok büyük bir soğutucu.
Montajı yapın. Montajı Tamamlayınca düzelir o sallanma.
Siz tamamlayabildiniz mi montajı? Sorun yaşadığınız yer varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Tam oturmamıştır cıvatalardan biri muhtemelen ona dikkat edin. Ben de aynı soğutucuyu kullanıyorum 1150 sokette, oturtması bir hayli zaman alıyor çok büyük bir soğutucu.

Siz tamamlayabildiniz mi montajı? Sorun yaşadığınız yer varsa yardımcı olmaya çalışırım.
Şimdi yeni bir sorun türedi o plakayi taktım oynuyor yerinden hala ama bu sefer soğutucu yaktıktan sonra o vidaları sabitlemek için bir vida daha var ya onları takamadim bu sefer birini takınca diğerleri takılmıyor. Resimdeki vidayı takamadim bu sefer.
Egerki plakayı cikartirsam yerinden herşey yerli yerinde hiçbir sorun yok gözüküyor ama ana karta bır takıyorum olmuyor soğutucuyu plakaya sabitleyemiyorum.
Bakın kusursuz şekilde oturuyor böle yapınca.

Dosya Ekleri

• IMG_20210211_234752.jpg
    IMG_20210211_234752.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 83
  • IMG_20210211_235031.jpg
    IMG_20210211_235031.jpg
    115,7 KB · Görüntüleme: 83
Şimdi yeni bir sorun türedi o plakayi taktım oynuyor yerinden hala ama bu sefer soğutucu yaktıktan sonra o vidaları sabitlemek için bir vida daha var ya onları takamadim bu sefer birini takınca diğerleri takılmıyor. Resimdeki vidayı takamadim bu sefer.
Egerki plakayı cikartirsam yerinden herşey yerli yerinde hiçbir sorun yok gözüküyor ama ana karta bır takıyorum olmuyor soğutucuyu plakaya sabitleyemiyorum.
Bakın kusursuz şekilde oturuyor böle yapınca.
Tüm vidaları takmanız gerekiyor. Plakayı tam oturttuğunuzdan emin olun, ben de aynı sorunu yaşamıştım. Biraz zamanınızı alabilir ama olması gerektiği gibi oturttuktan sonra tüm vidaları takıp sabitleyebilirsiniz..

Tüm vidaları takmanız gerekiyor. Plakayı tam oturttuğunuzdan emin olun, ben de aynı sorunu yaşamıştım. Biraz zamanınızı alabilir ama olması gerektiği gibi oturttuktan sonra tüm vidaları takıp sabitleyebilirsiniz..
Yapabildim sonunda evet plaka sabit artık soğutucuyu takınca sorunu çözmek için mıknatıslı tornavida ve çift taraflı bant kullandım. Teşekkür ederim.

Yapabildim sonunda evet plaka sabit artık soğutucuyu takınca sorunu çözmek için mıknatıslı tornavida ve çift taraflı bant kullandım. Teşekkür ederim.
Daha bugün termal macunu yenileme amaçlı yine sök-tak yaptım, gerçekten anakartınızın soğutucu blokları biraz büyükse bu işlem bir hayli zaman alıyor. Ama şunu söyleyebilirim soğutucu gerçekten iyi işler çıkarıyor yük altında. Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı