Arctic Freezer 34e-Sports Duo vs Cooler Master Masterliquid ML240L V2 RGB 240mm

Hangisi

• Oy verenlerin toplamı
    20

apogoose

Centipat
Arkadaşlar bütçem 600 TL. bu iki soğutucu arasında kaldım işlemcim R5 3600 şu an stok soğutucu var ileriye dönük olması açısından hangi soğutucuyu almam doğru karar olur? İleride overclock yapmayı düşünüyorum.

1605869464980.png

1605869477323.png

Son düzenleyen: Moderatör:
600 liraya Scythe Fuma 2 alın derim. Birkaç alternatif:
Bu mesajda alternatif ürünler attım, bütçenizi asşmayanlara bakabilirsiniz.
n11.com'dan Scythe Fuma 2 SCFM-2000 2x120mm CPU Soğutucu seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Noctua NH-D15 olmadığı sürece 240MM sıvı soğutma tercih ederdim ben.
NH-D15 alınmaz bana kalırsa, fazla güçlü bir soğutucu ama hem çok ağır hem de anakartın üst kısmını neredeyse kapatıyor. O fiyata PF240 alır geçerim direkt.
Konuya gelirsek, Arctic yeterli şimdilik, fazla masrafa girmeye gerek yok. Olsa olsa en fazla 5 derece fark olur ki onu bile zannetmiyorum. ML240 olağanüstü bir soğutucu değil. Ama ileride değişime ihtiyaç duyulursa şu anki bütçeye ek yapıp daha iyi soğutucu alırsınız. Kısa vadede kesinlikle bir değişikliğe ihtiyaç yok.

NH-D15 alınmaz bana kalırsa, fazla güçlü bir soğutucu ama hem çok ağır hem de anakartın üst kısmını neredeyse kapatıyor. O fiyata PF240 alır geçerim direkt.
Konuya gelirsek, Arctic yeterli şimdilik, fazla masrafa girmeye gerek yok. Olsa olsa en fazla 5 derece fark olur ki onu bile zannetmiyorum. ML240 olağanüstü bir soğutucu değil. Ama ileride değişime ihtiyaç duyulursa şu anki bütçeye ek yapıp daha iyi soğutucu alırsınız. Kısa vadede kesinlikle bir değişikliğe ihtiyaç yok.
Ağır olması iyi bir şey değil miydi hava soğutmaların? Bir de anakartın üstünü kapatmasının bir sakıncası yok ki. Amaç görsel ise RGB sıvı soğutmalar daha iyi tabii ki de anakartı kapatmaması alınmaması için bir sebep değil bence.

Ağır olması iyi bir şey değil miydi hava soğutmaların? Bir de anakartın üstünü kapatmasının bir sakıncası yok ki.
Ağır olması kalitesini belli ediyordur belki de, bilemiyorum. Ama uzun süre bir anakartın o ağırlığa maruz kalmasına içim elvermiyor açıkçası. Üst kısmını kapatması da sorun değil ama bu da estetik düşünceden kaynaklı. O fiyata zaten eşdeğer güçte sıvı soğutmalar olduğu için almaya değmez düşüncesindeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı