Arctic Freezer Duo mu yoksa tek fanlısı mı?

hayallerim var

Hectopat
Ryzen 5 3600 işlemcim var soğutucu alacağım ona tek fanlısı ile çift fanlısı arasında 80 TL fark var hangisini almalıyım? Kasam Sharkoon TG5 içine sığar diye düşünüyorum.

Soğutucu peteğin hemen arkasında kasanın egzoz fanı varsa çift fanlı seçeneği almak biraz gereksiz olabilir.
Bkz.
[IMG="true"]https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/HKcZmDDBebsh7vBcCYN77i-480-80.jpg[/IMG]

Soğutucu peteğin hemen arkasında kasanın egzoz fanı varsa çift fanlı seçeneği almak biraz gereksiz olabilir.
Bkz.
HKcZmDDBebsh7vBcCYN77i-480-80.jpg

Ayn benim de kafamı karıştaran o sonuçta aynı havayı biri dışarı atmaya çalışacak diğeri soğutucu bloğuna çekmeye çalışacak. Arkadaki egzoz fanı üste monte etmeye çalışsam nasıl olur acaba.

Bu fanın tanesi 100 TL'den daha fazla DUO alın isterseniz tek fan kullanırsınız.

Ayn benim de kafamı karıştaran o sonuçta aynı havayı biri dışarı atmaya çalışacak diğeri soğutucu bloğuna çekmeye çalışacak. Arkadaki egzoz fanı üste monte etmeye çalışsam nasıl olur acaba.
Hocam yanlış düşünüyorsunuz. İşlemci soğutucusu ister tek fan ister çift fan olsun havayı tek bir yöne doğru üfler. Soğutucu petek üzerinde ki her iki fan da havayı egzoz fana doğru üfleyecektir. Bahsettiğiniz soğutucunun ürün bilgisinde hava akış yönü gösteriliyor zaten.
Bkz.
3.jpg

Kasa hava akış yönü de bu şekilde olacaktır.
32330a9008946d07189833c9f472b238.jpg

Bu yüzden soğutucu peteğin hemen arkasında kasanın egzoz fanı varsa ve bütçeniz kısıtlıysa tek fanlı model sizi üzmeyecektir. Bu soğutucunun tek fanlı modelini Ryzen 2600'de kullanan arkadaşım var. CPU sıcaklığı gayet güzel, ısınmıyor bile.

Hocam yanlış düşünüyorsunuz. İşlemci soğutucusu ister tek fan ister çift fan olsun havayı tek bir yöne doğru üfler. Soğutucu petek üzerinde ki her iki fan da havayı egzoz fana doğru üfleyecektir. Bahsettiğiniz soğutucunun ürün bilgisinde hava akış yönü gösteriliyor zaten.
Bkz.
3.jpg

Kasa hava akış yönü de bu şekilde olacaktır.
32330a9008946d07189833c9f472b238.jpg

Bu yüzden soğutucu peteğin hemen arkasında kasanın egzoz fanı varsa ve bütçeniz kısıtlıysa tek fanlı model sizi üzmeyecektir. Bu soğutucunun tek fanlı modelini Ryzen 2600'de kullanan arkadaşım var. CPU sıcaklığı gayet güzel, ısınmıyor bile.

Ben iki fanın da soğutucu bloğuna hava çektiğini düşünmüştüm ama sizin dediğinize göre egzoz fanla onun tarafındaki CPU fanı aynı yöne hava veriyor yani dışarı doğru o zaman sorun olmaz. 2 fanlı modelini alacağım.

Geri
Yukarı