Çözüldü Arctic Liquid Freezer 2 CPU fan error hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Edd China

Hectopat
Merhaba, ben sisteminde Arctic Liquid Cooler 2 280 model bir hazır sıvı soğutma kullandım, sıvı soğutmadan çıkan sadece bir adet kablo var tek bir kablo ile pompa ve fanlar çalışıyor ve ben bu kabloyu klasik CPU fan 1 soketine taktım. Bilgisayar açıldığında ise "CPU fan error!" Hatası almaktayım bana yardımcı olursanız sevinirim.

Not: BIOS menüsünde işlemci sıcaklığı 18 ila 23° arasında seyrediyor. Yani sıvı soğutma üzerinde çalışmayan bir fan yok.

Çözüm
BIOS'a gir. Health veya Monitoring altından CPU Fan Low Limit ayarını 600 yerine 200 yap. Ardından Monitor kısmından CPU Fan Speed ayarını "do not monitor" şeklinde değiştir. Ardından, F10 > Yes. Büyük ihtimalle CPU_FAN girişi yerine CHA_FAN girişine taktınız, kontrol edin.

Kesin çözüm.
BIOS'a gir. Health veya Monitoring altından CPU Fan Low Limit ayarını 600 yerine 200 yap. Ardından Monitor kısmından CPU Fan Speed ayarını "do not monitor" şeklinde değiştir. Ardından, F10 > Yes. Büyük ihtimalle CPU_FAN girişi yerine CHA_FAN girişine taktınız, kontrol edin.

Kesin çözüm.

Çözüm
Efendim, çok teşekkür ederim sorunu dediğiniz gibi çözdüm. Malum 2010 model bir sistemden üst model bir sisteme geçince ve sistemde sıvı soğutma kullandığım için böyle bir sorun yaşadım, ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum bu topluluk iyi ki var diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı