Arctic Liquid Freezer 280mm sıvı soğutma kaliteli midir?

dost25

Femtopat
Daha fazla  
Günaydınlar. Mutlu sabahlar :)
R5 5600x işlemci, 3070 Gaming X Trio ekran kartı, B550 Gaming EDGE ile kullanacağım sıvı soğutma hakkında aklıma takılanları sormak istedim.

Evet piyasada uygun fiyatlı sıvı soğutmalar var, hatta uygun fiyatlı mükemmel performans verdiğini iddia eden firmalarda. Örnek Silverstone modellerinin Corsair H150i ye kafa tutuyor geçiyor vs vs tarzında söylemlere rastladım. Sosyalde araştırmalar yaptıktan sonra Arctic Liquid Freezer 280mm'nin boruları olsun fan basınçları olsun daha iyi olduğu söylendi. Malzeme kalitesi de süpermiş. Ben bu sisteme bu kadar para verip sıvı soğutmada kaliteli ama çok bilinmeyen markalara yönelmem doğru olur mu?
(Çok bilinmeyen derken ASUS, MSI, Corsair gibi markalara herkesin aşinalığı malum bundan bahsettim. Bir tek sen bilmiyorsun falan yazmayın.)
Bu sistem için Arctic 280mm alırsam ilerde sıvı sızıntıları tarzı ciddi problemler oluşturabilecek sorunlarla karşılaşır mıyım?

Ucuz ürünlerin genelde iyi gibi görünse de dandik olmasına çokça kez şahit olduğumdan sizlere sormak istedim. Teşekkürler.

Artic kesinlikle üzmez. Ucuz olmasının bir sebebi de ARGB fanları olmaması.
240/280/360 hangisi tercih edilmeli kasam XPG Battlecruiser olduğu için yer sorunu yok, ama bir yerde 240 ile 360 arasındaki tek farkın aynı sıcaklıkta stabil tutma süreleri farklıymış yoksa derece farkı olmuyormuş tarzında. 360 ile 240 arasında derece farkı olmayacaksa günde 1-2 saat belki oyun oynamak için 360'a daha fazla harcamamalıyım herhalde?

240/280/360 hangisi tercih edilmeli kasam XPG Battlecruiser olduğu için yer sorunu yok, ama bir yerde 240 ile 360 arasındaki tek farkın aynı sıcaklıkta stabil tutma süreleri farklıymış yoksa derece farkı olmuyormuş tarzında. 360 ile 240 arasında derece farkı olmayacaksa günde 1-2 saat belki oyun oynamak için 360'a daha fazla harcamamalıyım herhalde?
Hocam bütçe varsa 360 daha iyi olacaktır.

Zaten hepsi çok iyi modeller ve 5600X'i rahatça soğutur. Bunları kafanıza takmayın. Aklınıza yatanı alıverin.

Arctic iyidir. Ancak diğer modellere göre radyatör kalınlığı daha fazla. Kasanıza uyar mı kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı