Arctic Liquid Freezer II 240 vs CM MasterLiquid ML240L RGB

Hangi Sıvı Soğutmayı Tercih Edersiniz ?

• Oy verenlerin toplamı
    60

vinumestdivinum

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu sıvı soğutmayı almak istiyorum fakat internette araştırdığım kadarıyla detaylı bir bilgiye ulaşamadım. Kısaca özelliklerine gelirsek en büyük özelliği AiO yani bütün fanlar ve pompa 4 pinli bir kablo ile kontrol ediliyor. Aynı zamanda pompa kısmında 40mm'lik ufak bir fan var (1000RPM-3000RPM) ve bu fan sayesinde pompa sürekli çalışmaktan ziyade 800 ile 2000 RPM arasında otomatik olarak inip çıkıyor. Fakat cevaplanmamış birkaç sorum olacak:
  • Sizce o küçük fan boyutları ve hızı gereği yüksek ses seviyesine sahip midir?
  • MSI Z270 PC Mate anakart ile herhangi bir uyum sorunu olur mu çünkü işlemci üzerindeki blok biraz kalın küçük fandan dolayı
  • AiO olmasının size göre eksileri ve artıları nelerdir veya ne gibi sorunlara yol açabilir
  • Pompa hızının dinamik olması bir avantaj mı yoksa dezavantaj mıdır?
  • Cooler Master ML240L mi yoksa bu soğutucuyu mu tercih edersiniz?
Soğutucu linki: Liquid Freezer II Series – Multi Compatible All-In-One CPU Water Cooler
Soğutuc linki2: Arctic 240 Sıvı Soğutucu Intel / AMD İşlemci Destekli Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bu sıvı soğutmayı almak istiyorum fakat internette araştırdığım kadarıyla detaylı bir bilgiye ulaşamadım. Kısaca özelliklerine gelirsek en büyük özelliği AiO yani bütün fanlar ve pompa 4 pinli bir kablo ile kontrol ediliyor. Aynı zamanda pompa kısmında 40mm'lik ufak bir fan var (1000RPM-3000RPM) ve bu fan sayesinde pompa sürekli çalışmaktan ziyade 800 ile 2000 RPM arasında otomatik olarak inip çıkıyor. Fakat cevaplanmamış birkaç sorum olacak:
  • Sizce o küçük fan boyutları ve hızı gereği yüksek ses seviyesine sahip midir?
  • MSI Z270 PC Mate anakart ile herhangi bir uyum sorunu olur mu çünkü işlemci üzerindeki blok biraz kalın küçük fandan dolayı
  • AiO olmasının size göre eksileri ve artıları nelerdir veya ne gibi sorunlara yol açabilir
  • Pompa hızının dinamik olması bir avantaj mı yoksa dezavantaj mıdır?
  • Cooler Master ML240L mi yoksa bu soğutucuyu mu tercih edersiniz?
Soğutucu linki: Liquid Freezer II Series – Multi Compatible All-In-One CPU Water Cooler
Soğutuc linki2: Arctic 240 Sıvı Soğutucu Intel / AMD İşlemci Destekli Fiyatı
Arctic daha sessiz çalışır diye düşünüyorum. Sessizlik önemliyse arctic.

CM o modelin fanları uğultu sesi yapıyor olması lazım.

Ayrıca az daha ekleyerek Artic modelin 280MM olanını alabilirsiniz.

Diğer modellerinde bu tarz yorumlar okumuştum fakat ses konusunda beni endişelendiren 40mm lik küçük fanı. Çünkü 3000 RPM ciddi bir hız bence ve kontrol edilemiyor oluşu ayrı bir soru
Yani açıkcası ben CM alırdım. Ses hiç umrumda değil görüntüsü ve performansı için diyorum. Ilgili müşteri teknik desteğide cabası.

CM o modelin fanları uğultu sesi yapıyor olması lazım.

Ayrıca az daha ekleyerek Artic modelin 280MM olanını alabilirsiniz.
Kasanın üst tarafına takacağım için 240MM benim için kasa modeline göre daha ideal teşekkürler. Asıl merak ettiğim pompanın dinamik olması ve aio bir sistem olması çünkü ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum
40MM fan PWM hocam.

Ama benim önerim bunların dışında Corsair H100X olacaktır.
Diğer 2 fandan ayrı olarak kontrol edemiyorum ama o küçük fanı açıp kapatmak gibi bir durum yok sanırım
Corsair H100X bir önceki soğutucumdu ve 1.5 sene içinde pompası arıza yaptığı için tekrar aynı ürünü almak istemiyorum açıkcası

Bütün pompalar aslında öyle hocam bunda ek 40MM fan var.

Corsair H100X modeline de bakmanızı öneririm.
Bildiğim kadarıyla pompa 3 pin ile bağlanıyor oluyor ve rpm hızı sabit. Bunda pompa PWM olduğu için aklımı çok kurcalıyor.
Bütün pompalar aslında öyle hocam bunda ek 40MM fan var.

Corsair H100X modeline de bakmanızı öneririm.
H100 modelinin yenilenmiş versiyonudur H100X.
Tamam H100X listeye alıyorum o halde araştırmamı yapacağım teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı