Arctic Liquid Freezer II 240mm nasıldır?

Teşekkürler uzun vadede 4.5 sıkıntı verir mi?

Bence yaptığınız iş gerektirmiyorsa 4.5'ta kullanmaya gerek yok. Birkaç yıl sonra overclock gerekirse kullanabilirim. Aksi halde CPU'nun ömründen çalıyorsunuz. Örneğin aynı işlemcilerin Pro versiyonları var daha düşük hızlarda çalışmak üzere satılıyor ki gün çeriisnde uzun saatler kullanılması amacı ile. https://www.amd.com/en/ryzen-pro

Ben genelde değişken hızda kullanıyorum hız 4-4.2 arası değişiyor. Bazen sadece internette gezinme vs gibi işlerde ASUS'un( ASUS X570 Crosshair VIII Hero ile ) Power saver modunda kullanıyorum. Hız 2.2-2.5'a düşüyor ve 10 derece daha soğuk çalışıyor.

@f3turan Hocam fotoğraf yanıltıcı durmuş telefon flaşından dolayı, radyatör tozlu gibi durmuş fakat daha sıfır durumda o sıralar :) Ekran kartı arkası hariç toz az :)
Radyatörden bahsetmiyorum hocam. Ekran kartının üstü, PSU cover bölgesinin üstü, anakart birazcık tozlanmış gibi. :)

Soğuk bile sayılabilir.

MSI anakart kullanıyorum orada senaryoyu özel yapıyorum voltajı otomatik(galiba 1300'lerde olması lazım) 1100'lere düşüyorum 50 derecelerde oluyor. Sıvı soğutmayı kasanın üst kısmına taktım lakin fanları da üste taktım altına radyatör taktım altına da RGB fan taktım bu RGB fanın pek faydası yok. Kendi fanı dışardan hava alıyor radyatöre veriyor o şekilde yaptım yani içerdeki havayı üstten atmıyor yani xD fan konumlandırması ile derece farkını görmedim teker teker test ettim. Arada düşünüyorum Arctic Freezer dou ya da Aerocool Cylon 4 mü alsaydım veya Cooler Master Master Liquid RGB V2 alsaydım diye.

MSI anakart kullanıyorum orada senaryoyu özel yapıyorum voltajı otomatik(galiba 1300'lerde olması lazım) 1100'lere düşüyorum 50 derecelerde oluyor. Sıvı soğutmayı kasanın üst kısmına taktım lakin fanları da üste taktım altına radyatör taktım altına da RGB fan taktım bu RGB fanın pek faydası yok. Kendi fanı dışardan hava alıyor radyatöre veriyor o şekilde yaptım yani içerdeki havayı üstten atmıyor yani xD fan konumlandırması ile derece farkını görmedim teker teker test ettim. Arada düşünüyorum Arctic Freezer dou ya da Aerocool Cylon 4 mü alsaydım veya Cooler Master Master Liquid RGB V2 alsaydım diye.
Arctic iyidir.

İşlemciniz nedir? Bende 3700X var. 3 tane 140'lik giriş fanı kasa önünde, Arctic 280 ve bir adet arkada 140'da çıkış olarak çalışıyor. İşlemci 4.5GHz çalışırken, sıcaklık 40-50 arası. Grafik kartının fanları çalışırken sıcaklık 40'lara düşüyor. Sıcaklık düşüyorsa termal macunu yeniden uygulamayı deneyebilirsiniz.

Arctic anakarta sadece 1 adet 4pin PWM ile bağlanıyor. En temiz ve uğraştırmayın bağlantı kasa üstüne fanlar aşağıda olarak oluyor. Grafik kartının ısısında biraz etkileniyor ama benim için sorun değil. Eğer kasanın ön kısmına takacaksanız hortum çıkışının aşağı gelmesine dikkat edin. Aksi halde soğutucuda içerisindeki hava hortumlardan pompaya gidip ses ve sorun çıkartabiliyor. Anakart ile durumu kontrol etmek için ölçülere bakmanız gererek. Arctic soğutucunun radyatörü 38mm diğer markalar 27mm gibi değerlerdeler.
Hocam kolay gelsin size bir sorum var arctic freezer 2 240 sıvı soğutma var tek 4 pinli bunu CPU girişine mi takacağım pump girişinemi.

Geri
Yukarı