Arctic Liquid Freezer II 280 pompadan gelen ses

Flapers

Kilopat
2 gündür duyduğum 5 saniyede bir 10 saniyede bir gerçekleşen bu ses nedir pompadan geldiğini düşünüyorum. Tek tek fanların hepsini durdurup denedim. Boruyu tutunca sesle birlikte hafif bir titreme oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 gündür duyduğum 5 saniyede bir 10 saniyede bir gerçekleşen bu ses nedir pompadan geldiğini düşünüyorum. Tek tek fanların hepsini durdurup denedim. Boruyu tutunca sesle birlikte hafif bir titreme oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Pompa yerinden oynamış olabilir mi?

Bu tarz sorunlar markalar üretim kalitesini düşürdükçe sık görülmeye başlandı bunun sebebi sistemde hava olması.
Radyatörün yapısı ve çalışma mantığı gereği içerisindeki minik hava kabarcıkları radyatör kanalları arasında kalıp sorun çıkarmasa da özellikle dikey konumlandırmada hava kabarcıkları birleşerek hava boşluğu oluşturuyor ve pompanın olması gerekenden sesli çalışmasına kısa süreliğine sebep oluyor bunun teknik olarak çözümü çok zor garanti isteyin eğer garantisi dolmadıysa.

çözebildiniz mi sorunu? Bu soğutucuyu almayı düşünüyorum. Bu tür sorunlar insanda çekinceye sebep oluyor.

Geri
Yukarı