Arctic Liquid Freezer II 360mm uyumluluğu

Ertuğ Eroğlu

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde bilgisayarın kasasını değiştirme kararı almıştım. Forumdaki yorumlara bakarak Phanteks P500a aldım. Şimdi buna uygun bir 360mm sıvı soğutucu alacağım. @BerkayZ87 bu kasa konusunda bana çok fikir vermiştin. Şimdi senden ve diğer arkadaşlardan bir akıl almak istiyorum. SilverStone pf 360 mı lian l i 360 galahad mı? Yoksa Arctic Liquid Freezer II 360mm mi almalıyım. (P500a uyacak mı bilmiyorum. Üst tarafa )
Arctic Liquid Freezer II 360mm fanları başka fan takacağım için DB'si önemli değil, acaba pompanın devir sesi nasıldır ve yukarıda yazdığım soğutuculara göre daha mı iyi soğutur. Biliyorum biraz fazla oldu soru içinde soru gibi :) fikir önemli arkadaşlar o güzel fikirlerinizi istiyorum.

Anakart: MSI X570.
İşlemci: Ryzen 7 3700X.

Sığar.

Ayrıca PF360 bahsettiğin diğer modeller ile çok da rakip olacak düzeyde değil. Galahad ile LF II benzer performansa sahip. Ancak LF II hem daha sessiz hem de pompa üzerindeki VRM fanından dolayı daha önde kalıyor.

Bu arada LF II için hangi fanları kullanmayı düşünüyorsun? Üzerinde gelen P12 fanlar hem statik basınç olarak hem de ses olarak gayet iyi. Daha düşük bir fan kullanman performansı etkileyecektir.

Pompa sesleri hakkında bilgim yok ancak şu zamana kadar şikayet edeni görmedim.

Be Quiet'ın hangi fanından bahsediyorsun tam olarak?

Sığar.

Ayrıca PF360 bahsettiğin diğer modeller ile çok da rakip olacak düzeyde değil. Galahad ile lf II benzer performansa sahip. Ancak lf II hem daha sessiz hem de pompa üzerindeki VRM fanından dolayı daha önde kalıyor.

Bu arada lf II için hangi fanları kullanmayı düşünüyorsun? Üzerinde gelen P12 fanlar hem statik basınç olarak hem de ses olarak gayet iyi. Daha düşük bir fan kullanman performansı etkileyecektir.

Lf II tam yükte ses yapıyor 😀

@KuoNN üstat ben Be Quiet'in fanlarıyla kullanmayı düşünmüştüm. Bir de Lian Li ile aynı performans dedin doğrudur peki pompa sesleri Lian Li de daha mı fazla acaba?

Lian Li de pompa sesi yok lf II de var yükte ses yapıyor ben kullandım Arctic Liquid şu an Corsair H150i Elite Capellix pompasında ses duymadım Ryzen 9 5900X ile kullanıyorum.

Pompa sesleri hakkında bilgim yok ancak şu zamana kadar şikayet edeni görmedim.

Be Quiet'ın hangi fanından bahsediyorsun tam olarak?
Bi Quiet Shadow Wings 120mm olanları kullanıcam üstat.

Lf II tam yükte ses yapıyor 😀

Lian Li de pompa sesi yok lf II de var yükte ses yapıyor ben kullandım Arctic Liquid şu an Corsair H150i Elite Capellix pompasında ses duymadım Ryzen 9 5900X ile kullanıyorum.
@NeverGive Up üstadın lian lide pompa sesi yok demesi aklımı karıştırdı ki Lian li ye hayranım zaten bu bilgi için teşekkür ederim

Burdaki tavsiyelere göre p500a kasa aldım. arctic 360mm de aldım bide üstüne 3 tane arctic p14 kasanın ön tarafına fanda aldım c.tesi takıcam test edicem bakalım sonuçlar nasıl olucak :)

Yeni konular

Geri
Yukarı