Arctic MX-4 alınır mı?

Kullandığım bu memnunum. Teknik özelliklerini aşağıya bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• 20210505_154754.jpg
    20210505_154754.jpg
    341,2 KB · Görüntüleme: 36
Bütçeye göre sıralayalım.

GD900 4.8 W/mk (servimde düşük bütçeli işlerde ve toplu bakımlarda kullanıyorum güzel) uygun fiyatlı üründür ücretine göre Max performans alıyorsun şu büyük enjektörlerdeki macunlardan bin kat daha iyidir. Bazı testlerde kafa kafaya gidiyor Arctic MX4 ile.

Xigmatek powerful( PTI-G3606) 5.0 W/mk (kullanmadım ama piyasada çok eskiden beri var ve kullananlar çok memnun Vatan da şu an 50 TL)

Zalman stc-8 8.3 W/mk (kullandım Vatan da var 1.5 gr ortalama 3 dizüstü PC'ye yetiyor 46 TL şu an iyi performans veriyor güzel)

Arctic MX-4 8.5 W/mk (kullanmadım ama herkes öneriyor Teknobiyotik dışında kesinlikle alma %90 çakma alırsın 4gr 75-76 TL şu an galiba)

Thermal Grizzly Kryonaut 12,5 W/mk (kendi dizüstümde kullanıyorum 160 TL civarında biraz pahalı)

Gelelim sonuca;
Ben render alırım oyunları Full ayarda oynarım alet alev atacak diyorsan :) bilgisayarda fanlar temiz olsa bile ısınma sorunu var ise Thermal Grizzly Kryonaut.

Ben normal dizüstü ya da masaüstü kullanıcısıyım ya da grafikçiyim PS, Illustrator, indesign kullanıyorum render arada çok nadir alıyorum e boş zamanlarımda oyunda oynuyorum dersen Arctic MX-4 (Teknobiyotik'ten alınacak)

Bilgisayarı normal işler için kullanıyorum. Arada oyun oynuyorum ama macunun 6 ay sonra performansı düşmesin 1 yılı devirsin dersen.
Zalman stc-8 (Vatan'dan alınacak)

Yine normal işler için kullanıyorum ve arada oyun oynuyorum ve bütçem az dersen.
Gd900.
Xigmatek powerful( PTI-G3606)(Vatan'dan alınacak)

Uyarılar.

GD900 (üretim tarihine dikkat et 2021 dışında alma bunların zaten raf ömrü 2 yıl satıcıya sor özellikle )
Vatan veya distribütör onaylı diğer satıcılar dışında hiçbir yerden macun alma ya eski üretim tarihli ya da sahte çıkar.

Thermal Grizzly Kryonaut alacaksan eğer sitesinde Türkiye dağıtıcısı yazıyor Thermal Grizzly High Performance Cooling Solutions - Bezugsquellen linkine girip "türkeı" başlığı altında orijinal satıcıyı görebilirsin üşeniyorum bakmaya diyorsan eğer şu an deniport olarak görünüyor. Onlar dışında kimseden Thermal Grizzly ürünü alma.

Yeter artık, almayın şu dandik termal macunları!

Hiç olmazsa GD900'e falan geçin dizüstü ve oyuncu pclerine daha iyi macunlar kullanın ve fark ücretini alın insanlar bıktı artık. Makinelerin içine edip bırakıyorsunuz bu ve bunun gibi forumlarda milyon tane başlık açılıyor macun değişti bilgisayar temizlendi hala ısınıyor. Hala aynı diye kendinizi geliştirmediğiniz gibi milletide yanlış yönlendiriyorsunuz. Yıllarca milletin kanını emdiniz yıldız tornavida ve Windows kurulum CD'si eline alan "bilgisayarcı" oldu milletin bilgisayarından parça çaldınız ettiniz ya toparlayın kendinizi adam olun ya da bırakın gidin yeter artık!

Sizin gibiler olmasaydı eğer şu an nitelikli ve işinde her zaman kaliteyi önemseyen meslektaşlarım.
Donanım uzmanı, bilgisayar teknik servis uzmanı, sistem ve ağ uzmanı gibi unvanlar alabileceklerdi şu an bu unvanlar sadece nadiren büyük şirketlerde kullanılıyor oda ofis içinde komik ama ofis personeli telefon rehberine sizi yine "X bilgisayarcı" diye kaydediyor içine ettiniz.

Mesleği rezil ettiğiniz için kar marjları düştü bu sebepten asgari ücret ile kobiler personel almaya başladı. Asgari ücretten dolayı artık nitelikli teknik personel de yetişmiyor. Adam zaten asgari alacağım diyor, neden teknik iş yapayım ki?

Bu mesleğin bir ağırlığı vardı sayenizde "mahalle bilgisayarcısı" kavramı oluştu içine ettiniz daha fazla etmeyin artık.

Konu sahibi arkadaş kusuruma bakma lafım sana değil bu türdeki insanlara...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı