Arctic P12 fan anakart plakasını titretiyor

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arctic P12 fan aldım egzoz için en yüksek RPM'e çektiğimde titreme sesi geliyor anakartın çıkışlarındaki ince plakayı titretiyor. Bu sorunu nasıl çözerim? Ve sizce egzoz fan en yüksek RPM'de mi çalışmalı? Şu an %70 yani 1455 RPM'de çalıştırıyorum. 1700 RPM'e kadar çıkıyor. Ama 1455'ten sonra titretme yapıyor.

Montajda sorun var. Fan vidaları ve çevresinde ki bütün vidaların takılı olacak her şeyin tam olarak sıkıştırıldığından ve titreme payının olmadığından emin olun.

Büyük ihtimalle fanda balans ayarı bozuk bu da titreşimle sonuçlanıyor fanı değiştirmen sorunun çözümü.
Ya da kauçuk fan bağlantı vidası alman lazım bu da titreşimi emer hafifletir.

Bir video çekme şansınız var mı? Ses ve titremeyi görmek/duymak için.

Arkadaki slotların ızgarasından vardı onu kullandım. Çerçevenin bir yerine sesi kesecek kadar kastıracak şekilde sıkıştırırsan ses kesiliyor. Vidayı sıkmamışın, yanlış monte etmişin falan hikaye. Fanda sıkıntı var.

Fanda sıkıntı var ise garantiye göndereceğim. Peki sorum şu 1450 RPM egzoz için yeterli değil mi?
Bir video çekme şansınız var mı? Ses ve titremeyi görmek/duymak için.

Video çektim ama buraya yüklenmedi. Sizin bu konu hakkında başka cevaplarınız da var fan tıkırdıyor diye bir konu açmış biri. Benimki de aynı.

Geri
Yukarı