Arctic P12 fan takma hakkında

taha01616

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yardıma ihtiyacım var. 30 dakika sonra falan Arctic P12 fan sipariş edeceğim de, kasam Sharkoon RGB Flow, 600Watt'lık bir güç kaynağı var. Anakart B450M, kasanın gelişinde içinde 1 fan var ve egzoz fanı olarak Evercool'un fanı var kasada. Soğutma için 2 adet Arctic P12 fan alacaktım ama kafama bir soru takıldı, ya fan girişi yoksa? Kasada halihazırda geldiğinde 1 fan vardı dediğim gibi egzoz fanıyla 2 fan oldu, 2 de ben takacağım 4 olacak. 4 fan için giriş var mıdır kasada, yoksa Arctic PWM P12 için nasıl bir çoklayıcı almalıyım ucuza. Yardımcı olur musunuz lütfen?
Merhaba, fanların 4 pinli olduğunu duydum, lütfen fan çoklayıcı önerir misiniz?

Son düzenleme:
Merhaba, yardıma ihtiyacım var. 30 dakika sonra falan Arctic P12 fan sipariş edeceğim de, kasam Sharkoon RGB Flow, 600Watt'lık bir güç kaynağı var. Anakart B450M, kasanın gelişinde içinde 1 fan var ve egzoz fanı olarak Evercool'un fanı var kasada. Soğutma için 2 adet Arctic P12 fan alacaktım ama kafama bir soru takıldı, ya fan girişi yoksa? Kasada halihazırda geldiğinde 1 fan vardı dediğim gibi egzoz fanıyla 2 fan oldu, 2 de ben takacağım 4 olacak. 4 fan için giriş var mıdır kasada, yoksa Arctic PWM P12 için nasıl bir çoklayıcı almalıyım ucuza. Yardımcı olur musunuz lütfen?
Merhaba, fanların 4 pinli olduğunu duydum, lütfen fan çoklayıcı önerir misiniz?

Anakartın tam modelini vermeniz lazım.
Ek olarak SYS fan girişi var mı bakalım.

Diğer türlü alacağınız fanlar ARGB olmadığı için anakartınızda fan çıkışı olmasa dahi basit bir dönüştürücü ile Molex'ten de beslersiniz.

Anakartın tam modelini vermeniz lazım.
Ek olarak SYS fan girişi var mı bakalım.

Diğer türlü alacağınız fanlar ARGB olmadığı için anakartınızda fan çıkışı olmasa dahi basit bir dönüştürücü ile Molex'ten de beslersiniz.

Anakartının modeli nedir? P12'yi hangi amaçla kullanacaksın?

Anakartımın modeli B450M-A Pro Max 4133MHz DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX yazıyor, fanların birini öne içeriye hava vermeye diğerini üste ek egzoz fanı olarak kullanacağım. Çoklayıcı lazımmı değil mi? Lazımsa ucuz bir tane bular mısınız bana uygun? İleride muhtemelen fan eklemesi yapmayacağım.

mAtx anakart ise muhtemelen 1 SYS_FAN girişi vardır. ATX anakartlarda genelde 5-6 tane oluyor.
Fan çoklayıcı yazıp beğendiğin bir ürünü alabilirsin.
Şu iyi gibi duruyor:

Ekleme: Anakartında 1 tane SYS_FAN, 1 tane de CPU_FAN girişi var. İkisine de üçlü çoklayıcı alırsan 6 fana kadar sıkıntısız takarsın. Voltaj kontrolüyle (DC) hızlarını ayarlarsın.

Anakartımın modeli B450M-A Pro Max 4133MHz DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX yazıyor, fanların birini öne içeriye hava vermeye diğerini üste ek egzoz fanı olarak kullanacağım. Çoklayıcı lazımmı değil mi? Lazımsa ucuz bir tane bular mısınız bana uygun? İleride muhtemelen fan eklemesi yapmayacağım.

Anakatında bir tane SYS fan soketi var ve şu anda iki tane fan çalışıyor.
Bu fanların nereye takılı olduğunu resimleyebilir misin?

Belki kasanda fan çoklayıcı vardır.

Anakartında egzoz fanı soketi var. Kasanın fotoğrafını atarsan yardımcı olabiliriz. Ekstra fana ihtiyacın olmayabilir. Egzoz fanı için de P12'ye ihtiyacın yok zaten hava akışı odaklı bir fan almalısın.

Giriş bu şekilde, P12 Her şekilde iyi bir fan diye biliyorum ama, F14 filan mı takayım egzoz fanı yerine ne önerirsiniz? Çoklayıcı lazımmı hiçbir şey anlamadım bir bakıp lazımsa ucuz bir tane önerir misiniz?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-11-29 at 18.34.26 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-29 at 18.34.26 (1).jpeg
    89,8 KB · Görüntüleme: 25
  • WhatsApp Image 2021-11-29 at 18.34.26.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-29 at 18.34.26.jpeg
    83,7 KB · Görüntüleme: 24
mATX anakart ise muhtemelen 1 SYS_FAN girişi vardır. ATX anakartlarda genelde 5-6 tane oluyor.
Fan çoklayıcı yazıp beğendiğin bir ürünü alabilirsin.
Şu iyi gibi duruyor:

Ekleme: Anakartında 1 tane SYS_FAN, 1 tane de CPU_FAN girişi var. İkisine de üçlü çoklayıcı alırsan 6 fana kadar sıkıntısız takarsın. Voltaj kontrolüyle (DC) hızlarını ayarlarsın.

Önerdiğiniz çoklayıcıyı sepete güvenle ekliyorum o zaman. Ayrıca ısınma sorunum RTX 2060'da yani kule tipi fana ihtiyacım yok, bu arada P12 hem egzoz hem giriş fan görevi görür değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı