Arctis 1 düşük ses seviyesi

Ludvig

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen5 5600 | XFX RX6600 8GB | 32GB HyperX Fury Beast | GIGABYTE B550M | 500GB SSD | Rampage Victory kasa ve dahili PSU
Meslek
Makine Mühendisi
Müzik dinlerken veya genel kullanımda ses seviyesi bana düşük geldi. Bu normal bir durum mu yoksa yapılması gereken bir şey var mı? Acaba bu zamana kadar hep kulakiçi kulaklık kullandığımdan dolayı bana mı öyle geliyor? Kullanan diğer arkadaşlar fikir belirtebilir mi?

Müzik dinlerken veya genel kullanımda ses seviyesi bana düşük geldi. Bu normal bir durum mu yoksa yapılması gereken bir şey var mı? Acaba bu zamana kadar hep kulak içi kulaklık kullandığımdan dolayı bana mı öyle geliyor? Kullanan diğer arkadaşlar fikir belirtebilir mi?

Tüm sesler Full ise kulaklığın kendisiyle alakalıdır. Kesin bir bilgim yok, kulaklığı hiç kullanmadım.

Kullandığın anakart modeli nedir? Kulaklık bir jak ile bağlanıyorsa ve USB bağlantısı yoksa o kulaklığın kendisinde Ses kartı olmadığında ya anakartının iyi bir anakart olması lazım örnek olarak MSI Pro anakartlar ya da harici bir ses kartı kullanman lazım, anakartın eski ise harici bir ses kartı almadığın sürece düzeltebileceğini sanmam, Pro anakartlarda bile jak ile bağlasan ses kartı ile kullanılan ses kalitesine erişemezsin.

Kullandığın anakart modeli nedir? Kulaklık bir jak ile bağlanıyorsa ve USB bağlantısı yoksa o kulaklığın kendisinde Ses kartı olmadığında ya anakartının iyi bir anakart olması lazım örnek olarak MSI Pro anakartlar ya da harici bir ses kartı kullanman lazım, anakartın eski ise harici bir ses kartı almadığın sürece düzeltebileceğini sanmam, Pro anakartlarda bile jak ile bağlasan ses kartı ile kullanılan ses kalitesine erişemezsin.
MSI A320m PRO-E modelini kullanıyorum ama ekleme kablosu ile ön taraftaki girişe takıyorum kulaklığı. Anakart ile bağlantısı olmuyor sanırım bu şekilde.

Facebook'ta gördügüm postlarda onlarda aynı ses düşük demişler. Kulaklıkla alakalı bence.

Kulaklıda alakalı olabilir anakartla da, arkadaşımda Arctis 3 var kendisi berbat ötesi diyor kulaklığa, bir mikrofonu var internet kafede kullanılan mikrofonlardan kötü.
MSI A320m PRO-E modelini kullanıyorum ama ekleme kablosu ile ön taraftaki girişe takıyorum kulaklığı. Anakart ile bağlantısı olmuyor sanırım bu şekilde.
Arkaya takıp bir daha dene.

@Tseenka Arka girişe taktığımda ses seviyesinde bir fark göremedim en azından belirgin olarak. Fakat sanki basslar daha kaliteliydi.

Ses kartınız ile alakalı durum. Ben de aldım yeni ve maksimum ses rahatsız edici seviyede yüksek. Ses kartı olan kulaklıklara bakın isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı