Arctis 3 Alacaklara Uyarı

Maximum

Kilopat
Daha fazla  
Sizlere bir haftalık Arctis 3 deneyimim sonucu çok fazla övülen ve tavsiye edilen bu ürünü neden iade ettiğimi anlatacağım. Yaşadığım neredeyse bütün problemler ürünün jak girişi ile bağlanmasından dolayıdır. Önceden belirtmek istiyorum.

Ses Seviyesinin Az Gelmesi
Özellikle, bu fiyat segmentinde bir ürün alacak arkadaşların harici ses kartı kullanmak gibi bir masrafa gireceklerini düşünmüyorum. Eğer ki anakartınız çok güncel değil ise alacağınız ses yetersiz gelecektir. Daha önce kullandığım Siberia 150 kulaklık daha yüksek ses veriyordu.

Yazılımsal Problemler
İşte dananın kuyruğu burada kopuyor. Ürün ciddi anlamda bu kısımda göze batıyor. Dijital bağlantısı olmayan bir ürüne yazılımsal destek sununca ister istemez sapıtmış. Ciddi lag problemleri oluyor. Oyunlarda ciddi anlamda anlık donmalar yaşanıyor. Mouse neredeyse hareket etmiyor.

Araştırmalarım ile ses yazılımınız ile SteelSeries Engine 3 çakışıyorlarmış. Çözümü ise Engine ve kullanılan ses yazılımınızı (ben de Realtek) kaldırmanız ve temiz olarak yeniden kurmanız. Ama burada bitmiyor. Bilgisayarınızda bir iş yapmadan önce görev yöneticisinden "SSAudio32bit"i kapatmanız gerekiyor. Sırf bu işleme her SSE3'ü açtığınızda tekrar yapmanız gerekiyor. Ciddi anlamda sinir bozuyor.

Ya da SSE'ü kurmaya bilirsiniz. Ancak bu seferde tam performansını kullanamayacağınız bir ürüne 400 TL vermiş olacaksınız.

Sürücü Boyutu
Bu ürünün rakipleri 50mm sürücü sunarken bu ürünün 40mm sürücü sunması.

Özetle şuraya geliyorum ki bu ürün mantıklı bir tercih değil. Kullanan arkadaşlara saygım sonsuz ancak bu ürünü cidden beğenmek için kullandığınız ilk gaming kulaklık olması gerek. Aksi takdirde bu ürünün elle tutulur tarafları konforu ve mikrofonudur. Ses kalitesi ya da yazılımsal desteği değil. Siz siz olun bu fiyata USB bağlantılı ürünlere bakmaya çalışın. Öneri verecek olursam daha uygun fiyata SADES R2 kulaklığına yönelebilirsiniz Arctis 3'ü iade ettikten sonra kullanmaya başladım ve an itibari ile gayet iyi geçiniyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses sorunu o bahsettiğiniz çakışma aşamasında oluyor yani Arctis 3'ün kendi ses kartı devrede iken ses sorunu yok seviye gayet yüksek full seste kullanamıyorum bile. Dediklerinizi ben yaşamadım şahsen Realtek bende yüklü lag gibi şeyler de yaşamadım 2 ayı geçen kullanımda. Ama Realtek PC'de yüklü iken sistemde hoparlör filan varsa sürekli hoparlörün jackını tak çıkar yapmak zorunda kalıyorum buna çözüm bulamadım maalesef.

Sadece yazılım sorununa katılıyorum. Onun dışında gayet güzel kulaklık. Sesi gayet yüksek en yüksek seviyeye alınca kulaklarım acıyor. Ayrıca yazılımı etkinleştirmeden kulaklıktan tabii ki tam verim alamazsınız. Yazılım sorununu çözdüm ve hiçbir şekilde bilgisayarı açınca görev yöneticisinden bir şey kapatıp açmıyorum. Bilgisayarı her kapatıp açtığımda yazılımı sorunsuz kullanıyorum. Ayrıca kulaklık şuan doların yükselmesiyle bu kadar pahalı oldu. Ben 2-3 Ay önce kulaklığı 300 TL'ye satın aldım. İndirimde zaten fiyatı düşüyor.

Arctis 5 kullanım hiç memnun kalmadım tavsiye etmiyorum. Ses kalitesi elimde eskiden bulunan shm 1900 ile çok yakın. Oyunlar da ise abartılacak kadar fark yok.

Birde kablosu çok ince. Normal ipler bile Arctis 3'ün kablosundan daha sağlam. Bende de var kablosu bugün ya da yarin kopacak diye bekliyorum.

Birde kablosu çok ince. Normal ipler bile Arctis 3'ün kablosundan daha sağlam. Bende de var kablosu bugün ya da yarin kopacak diye bekliyorum.

Abarttığını düşünüyorum. Kulaklığımın kablosu defalarca sandalye, metal kulaklık askısı ve kısa bir süre kasanın altında kaldı. Ama bir sorun yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı