Arctis 3 kulaklık sesleri bir anda bozuldu

tria123AI

Hectopat
Herkese merhaba, SteelSeries Arctis 3 (2019 sürümü değil) kullanıyorum. 1-2 saat önce Skyrim oynuyordum. Kulaklık girişine ya da kablosuna hiç dokunmamıştım ve oyun oynarken bir anda sesler çok garip ve rahatsız edici bir hal aldı. Bende girişte sorun falan mı oldu diye düşünüp kulaklığı çıkarıp taktım, kabloyla biraz oynadım ama nafile. 2 saattir sorunla uğraşıyorum ama hala çözemedim. Sesler gelmesine geliyor ama o kadar kötü bir şekilde geliyor ki, konuşma sesleri çok kısık, arka plandaki bazı gereksiz sesler çok yüksek geliyor mesela. Ya da müzik dinlerken müzik sesleri çok kötü geliyor. Equalizer ayarları falan mı bozuldu diye düşünüp bilgisayardaki ayarları kontrol ettim ama hepsi yerli yerinde. Kulaklığı çıkarıp telefonumda denedim sesler gene çok kötü. Sorunun kulaklıktan olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi oyun oynarken bir anda seslerin iyiyken böyle kötüye gidip düzelmemesi çok garip. Şu an dinlediğim her türlü ses için (müzik, konuşma vb.) sesler çok kötü geliyor.

Sorunun kablodan olmadığına emin misin? Kulaklıktan çıkan kablonla oynamayı dene ve oynarken sesde değişim oluyor mu gözlemle. En kötü yeni kablo alıp denersin. 70TL gibi bir fiyatı vardı.

Bu lanet olası kulaklığı 2.5 senedir kullanıyorum. Yazılımsal her sorunuyla karşılaştım neredeyse. Telefonda deneyip kötü ses aldığını bir kenara bırakıp, Pc'de birden sesler bozulmaya başladıysa ya Steelseries engine programı otomatik güncelleme yapmıştır ya da Engine programı Realtekle çakışmıştır. Malum kulaklığın eski sürümleri yazılım desteğinden kaldırıldı. Çakışıp çakışmadığını anlamak için Engine programının içinden EQ ayarlarını - performance, music, voice gibi ayarları diyorum- tek tek deneyip sesin değişip değişmediğini anlamaya çalışmak. (Zaten kolayca anlaşılıyor). Değişmiyorsa Steelseries engine programını tamamen kaldırıp Realteki işlemlerden kapatıyorum ve engine 3'ü tekrar kurup aynı işlemi yapınca sorunu çözüyorum. Ben şuan Steelseries engine 3.15.4 sürümünü kullanıyorum ve otomatik güncellemeyi program içinden kapattım.

Sorunun kablodan olmadığına emin misin? Kulaklıktan çıkan kablonla oynamayı dene ve oynarken sesde değişim oluyor mu gözlemle. En kötü yeni kablo alıp denersin. 70TL gibi bir fiyatı vardı.
Elimde sadece tek bir kablo olduğu için sorun kablodan mı yoksa kulaklıktan mı anlayamadım. Kablonun çıkarılıp takılabilir farklı bir tane daha girişi var ama ikisini de denediğim halde sonuç değişmedi. Kasanın önündeki girişten deneyince de sonuç aynı. :(
Bu lanet olası kulaklığı 2.5 senedir kullanıyorum. Yazılımsal her sorunuyla karşılaştım neredeyse. Telefonda deneyip kötü ses aldığını bir kenara bırakıp, Pc'de birden sesler bozulmaya başladıysa ya Steelseries engine programı otomatik güncelleme yapmıştır ya da Engine programı Realtekle çakışmıştır. Malum kulaklığın eski sürümleri yazılım desteğinden kaldırıldı. Çakışıp çakışmadığını anlamak için Engine programının içinden EQ ayarlarını - performance, music, voice gibi ayarları diyorum- tek tek deneyip sesin değişip değişmediğini anlamaya çalışmak. (Zaten kolayca anlaşılıyor). Değişmiyorsa Steelseries engine programını tamamen kaldırıp Realteki işlemlerden kapatıyorum ve engine 3'ü tekrar kurup aynı işlemi yapınca sorunu çözüyorum. Ben şuan Steelseries engine 3.15.4 sürümünü kullanıyorum ve otomatik güncellemeyi program içinden kapattım.
Hocam o dediğiniz çakışmayı daha önce ben de yaşamıştım ama ses bozulmasından ziyade Steelseries Engine özellikleri çalışmıyordu. Onu düzelttim ve şu an kulaklık ayarları değiştirince ses de biraz değişiyor ama genel olarak sesler hala çok kötü ve bozuk geliyor.

Geri
Yukarı