Arctis Pro mu, Cloud 2 mi?

Jaykover

Kilopat
Yer
Beyoğlu
Daha fazla  
"Bu nasıl kıyaslama?" dediğinizi duyar gibiyim. Ancak konuyu açıklamama müsaade edin lütfen.

Şu an kullandığım Arctis 1 kulaklığımdan konforu, sade görünümü ve kaba olmaması konularında gayet memnunum. Ama iş ses performansına gelince kulaklık sınıfta kalıyor. Uzun zamandır araştırıyorum, Sosyal'de daha önce de hangi kulaklığı almalıyım sorusuna yanıt bulabilmek için konu açtım ama "Şunu al geç." ve "Bunu al, rahatına bak." gibi açıklamasız yorumlar aldım. Sonrasında araştırmalarıma devam ederekten Arctis Pro'nun Hi-Res özelliği olduğunu öğrendim. Tam kararımı vermişken driverlarının 40 mm olduğunu öğrenmemle vazgeçtim. Sonrasında nispeten daha uygun fiyatı ve neredeyse kullanan herkesin iyi yorumlarıyla karşılaştığım Cloud II'yi mi alsam diye düşünmeye başladım. Hem fiyatı yarı yarıya ucuz, hem 50 mm sürücüleri (Bildiğim kadarıyla sürücünün daha büyük olması kulaklığın daha iyi bas performansı vermesi demek oluyor.) ve gayet iyi yorumları var. Amaaa Hi-Res yok! E Arctis'e göre daha kaba. Hadi buyur. Mesela Arctis Pro'nun 50 mm sürücüleri olsaydı şimdiye onu almıştım. Sürücülerin 40 mm olması ne kadar bir dezavantaj yaratır merak ediyorum.

Kısacası dostlar, iki katı fazla fiyat verip benim estetik algıma göre daha şık görünen ve yüksek çözünürlüklü ses aralığına sahip olan Arctis Pro'yu mu almalı, yoksa daha ucuz ama kullanan herkesin önerdiği Cloud II'yi mi?

Son olarak; iyi bir ses kartım var, o sebepten özellikle kablolu ve analog olarak kullanıyor olacağım alacağım kulaklığı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde bir yorumda Arctis Pro'nun Hi-Res'i için GameDac alınması gerektiğini görmüştüm. Bana saçma gelmişti açıkçası, ses kartınız iyiyse kullanılabilir olacağını düşünüyorum. Cloud 2 modeli için konuşmam gerekirse rahatlık bakımından benim için biraz geride kaldı, çok fazla baskı hissettirmişti kafamda. Arctis Pro almayı düşünüyordum ama ses kartım zayıf kaldığı için ayrıca da fiyatı beni zorlayacağı için düşünmemiştim. Çoğu incelemede de Arctis Pro'nun daha önde olduğunu görebiliyoruz bu kıyaslamada.

Geçenlerde bir yorumda Arctis Pro'nun Hi-Res'i için GameDac alınması gerektiğini görmüştüm. Bana saçma gelmişti açıkçası, ses kartınız iyiyse kullanılabilir olacağını düşünüyorum. Cloud 2 modeli için konuşmam gerekirse rahatlık bakımından benim için biraz geride kaldı, çok fazla baskı hissettirmişti kafamda. Arctis Pro almayı düşünüyordum ama ses kartım zayıf kaldığı için ayrıca da fiyatı beni zorlayacağı için düşünmemiştim. Çoğu incelemede de Arctis Pro'nun daha önde olduğunu görebiliyoruz bu kıyaslamada.
Dac olayı saçmaymış gerçekten de. Daha önce markasını bile söylemeye utandığım bir kulaklık kullanıyordum. Evet baş, kulak ağrısı yapıyor ama bass tonlarda daha iyi sonuç veriyor. Şu an kullandığım Arctis 1 da çok gevşek mesela. Evet konforu tartışılmaz ama sürücüleri kafama bastırınca daha tatmin edici bir ses alıyorum. Bu durumda temennim Arctis Pro'nun baskısının daha ölçülü olması. Ne yardan, ne serden.
Sürücü boyutuna çok takılmamak gerek, Cloud 2 ve MH752 kullandım. MH752'nin sürücüleri 40mm ama Cloud 2'den çok daha iyi performans alıyorum, hem ses seviyesi hem ses kalitesi anlamında.
Evet bir de MH751-2 var di mi? Ne kadar süredir kullanıyorsunuz peki? Ben sadece oyun odaklı değil aynı zamanda müzik de dinlenebilir bir kulaklık istiyorum. Bu esasta ne derece yeterli sizce?

Son düzenleme:
Müzik dinliyor ve seviyorsanız MH 751 iyidir fakat bas seviyorsanız Razer Blackshark V2 bu konuda iyidir. İkisi de pişman etmez. Ancak V2 ses kartlıdır.

Müzik dinliyor ve seviyorsanız MH 751 iyidir fakat bas seviyorsanız Razer Blackshark V2 bu konuda iyidir. İkisi de pişman etmez. Ancak V2 ses kartlıdır.
Iyi bir müzik dinleyicisi olduğuma inanıyorum. Aslında bu sebepten de bu kadar kurcalıyorum. Yoksa sadece bütçe odaklı, hafif ışıklı bir kulaklık alıp geçerdim ve hayat daha kolay olurdu benim için. Özellikle bass arayan biri değilim ama bassların diğer seslerin arasında ezilmesine de göz yumamıyorum. Zira iyi olan her yapımı dinlemeye çalışıyorum. Bu kimi zaman rock, kimi zaman rap, kimi zaman dupstep uzar gider. Önerinizi değerlendireceğim, teşekkürler.

Geri
Yukarı