Arduino "Com5" açılamadı (port busy) hatası

eymenus_er

Hectopat
Daha fazla  
Arduino UNO'da seri port ekranını açmaya çalışdığımda portun meşgul olduğunu söylüyor. Projem için hatayı çözmem lazım.

1627810521649.png

Dosya Ekleri

• 1627810497704.png
    1627810497704.png
    178 KB · Görüntüleme: 159
Son düzenleyen: Moderatör:
Üstteki "Araçlar" sekmesinin port kısmında Arduino'yu görebiliyor musunuz? Klon kullanıyorsanız üzerindeki seri dönüştürücünün sürücüsünü yüklemeniz gerekebilir. Aygıt yöneticisinden kontrol edebilirsiniz Arduino'nun tanınma durumunu ve portunu, en garanti yöntem olur.

Port kısmında com 5 com3 ve com 4 var ama com 5 USB çıkarılınca gidiyor yazıyor sadece.
Kart seçili Arduino UNO ama port kısmında Arduino yazmıyor.
Bilgisayara format mı atsam diye düşünüyorum belki bilgisayardan kaynaklıdır.

Son düzenleme:
Arduino UNO'da seri port ekranını açmaya çalışdığımda portun meşgul olduğunu söylüyor. Projem için hatayı çözmem lazım.

Eki Görüntüle 1124698
Yapmayı planladığınız proje nedir? Eğer projede serial haberleşme kullanan başka bir bileşen var ya da bir bileşeni yanlışlıkla serial haberleşme pinlerine bağladıysanız bu bilgisayarla arasındaki serial haberleşmeyi engellliyor/meşgul ediyor olabilir.

Yapmayı planladığınız proje nedir? Eğer projede serial haberleşme kullanan başka bir bileşen var ya da bir bileşeni yanlışlıkla serial haberleşme pinlerine bağladıysanız bu bilgisayarla arasındaki serial haberleşmeyi engellliyor/meşgul ediyor olabilir.

Kumanda ile arabayı kontrol etmek istiyorum. Bu sefer de kumandanın alıcısı durmadan yanıyor ve hata veriyor. Başka serial haberleşme kullanan yok sadece HCSR-04 sensörü arabada mevcut sensörün serial haberleşme kullanıp kullanmadığını bilmiyorum.

Kumanda ile arabayı kontrol etmek istiyorum. Bu sefer de kumandanın alıcısı durmadan yanıyor ve hata veriyor. Başka serial haberleşme kullanan yok sadece HCSR-04 sensörü arabada mevcut sensörün serial haberleşme kullanıp kullanmadığını bilmiyorum.
HCSR04 Mesafe sensörü serial haberleşme kullanmıyor. Acaba Arduino'daki 0 ve 1 pinlerine birşey bağlamış mısınız bakabilir misiniz? Ayrıca başka bir bilgisayar portu denemek de işe yarayabilir. Kızılötesi alıcının durmadan yanması hakkında fikrim yok.

Hcsr04 mesafe sensörü serial haberleşme kullanmıyor. Acaba Arduino'daki 0 ve 1 pinlerine bir şey bağlamış mısınız bakabilir misiniz? Ayrıca başka bir bilgisayar portu denemek de işe yarayabilir. Kızılötesi alıcının durmadan yanması hakkında fikrim yok.

0 ve 1 pinine bir şey bağlı değil diğer portları da denedim ama onlarda meşgul.

Eğer mümkünse devre bağlantınızın bir şemasını ya da fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Ben kumandayı söktüm nedense geçti.bu sefer de kızıl ötesi alıcı çalışmıyor sadece durmadan yanıyor. busy meselesi geçti devreden kumandayı da çıkardım sensör bağlayıp engelden kaçana dönüştürdüm.Ama kumanda bozuldu galiba.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu proje yaptığım kumanda aynı kod yükleniyor ama alıcı görmüyor.
Hocam şimdi de LCD ekrana yazı gelmiyor Allah Allah benim Arduino çakma herhalde.

Son düzenleme:
Ben kumandayı söktüm nedense geçti.bu sefer de kızıl ötesi alıcı çalışmıyor sadece durmadan yanıyor. busy meselesi geçti devreden kumandayı da çıkardım sensör bağlayıp engelden kaçana dönüştürdüm.Ama kumanda bozuldu galiba.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu proje yaptığım kumanda aynı kod yükleniyor ama alıcı görmüyor.
Hocam şimdi de LCD ekrana yazı gelmiyor Allah Allah benim Arduino çakma herhalde.
LCD Ekranın kontrast ayarı potansiyometresini kullanmayı dener misiniz?
Allah Allah benim Arduino çakma herhalde.
Arduino açık kaynak donanımlı olduğu için klon üretimi yapılabilir. Ancak piyasadaki çoğu Arduino zaten klondur ve klon olması çoğunlukla sorun teşkil etmez. Klon olması ile alakalı değildir bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı