Arduino direksiyon seti

Bu arada arkadaşlar geç döndüğüm için çok özür dilerim.

Vazgeçtim zaten bu direksiyon yapma işinden ama H-Shifter ve debriyaj pedali yapmak kolay işmiş. Yani bende joystick var, bunun sadece mekanik parçalarını ayarlamam lazım bi şekilde. Boş bi zamanımda yapacağım. En azından manuel vitesten zevk alırım. 180 derecelik direksiyonlar Assetto'da bile pek zevk veremiyor açıkçası, şimdilik idare ediyorum belki ileride DFGT alırım.

İçini açtım direksiyonun, çark yok, bu şekilde bağlı potansiyometreye. Pot da 180 derece dönüyor en fazla zaten. Şimdi buraya daha fazla dönme açısı olan pot taksam çalışır mı? Çünkü buraya ben nasıl çarkla sistem kurayım :d
Hocam kullanılmıyor ise o kabloyu bana satar mısınız?
Koparmış afacanlar.

Hocam bu baglanti kablosu var ya iste onu koparmislar, caniler ya.
Hocam beni elimde o kablolardan var. Eğer kargo parasını ödemeyi kabul ederseniz size gönderebilirim.
Hocam kullanılmıyor ise o kabloyu bana satar mısınız?
Koparmış afacanlar.
Hocam isterseniz joystickler için yapılmış direksiyonlar var. Xbox One controller mini wheel by pixel2
Burada Xbox joystick'i için yapılmış. belki size göre de bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam takibe gerek kalmadı :(. Encoder denen parça yandı ve yeni alacak param yok. O yüzden maalesef devam edemiyorum. Eğer devam edersem yeni konu açacağım. Fakat isteyen herkese yardım ederim.
Bende aynı illet yüzünden projeme ara verdim. Aynı direksiyon seti. Snopy. Ama size güzel bir haberim var. Yazıcıdan söktunuz değil mi?

Bende aynı illet yüzünden projeme ara verdim. Aynı direksiyon seti. Snopy. Ama size güzel bir haberim var. Yazıcıdan söktunuz değil mi?
Evet. Eğer yardıma ihtiyacınız varsa her türlü yardımcı olurum.

Edit:hocam eğer yazıcıdan çıkan encoderin resmini atarsanız belki pin çıkışlarını bulabilirim.

Son düzenleme:
@NothingGood şansıma sizdeki direksiyon ile benimki aynı, encoderi takamıyorum ama, yardım edebilir misiniz? Herşey bitti, encoderi simide sabitledim, ama encoder kabine olmadı:
WhatsApp Image 2021-02-28 at 21.38.50.jpeg
WhatsApp Image 2021-02-28 at 21.38.51 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-28 at 21.38.51 (2).jpeg

@NothingGood Akif9748#0189 buradan yardım edebilirsin.

Geri
Yukarı