Arduino ile grafik yazdırma

berffynr

Centipat
Selamlar herkese, Şu an yazdığım bir kod ile 0 ile 9 arasında rastgele sayılar atıyor.
Örnek:
0#<50>
1#<12>
.
9#<77>

Benim yapmak istediğim şey her sayının başındaki sayıları filtreleyip grafiğe dökmek. Yani 0# olanların hepsini toplayıp "0" Grafiğini yazdırmak. 3#'ün oluşturduğu sayıları alıp "3" Grafiğine dökmek. Nasıl yapabilirim bunu? Tesekkür ediyorum.

Kodum ise şu şekilde:
1635242773018.png

M.Sc Jelly Bean

Gigapat
Yer
Master Boot Record
Öyle ise Adafruit'un grafik kütüphanesini öğrenmeye şimdiden başlayın. Çünkü ihtiyacınız olacak.

KS
KS
berffynr

berffynr

Centipat
Öyle ise Adafruit'un grafik kütüphanesini öğrenmeye şimdiden başlayın. Çünkü ihtiyacınız olacak.
Peki herhangi bir yazılıma çizdirsek nasıl yapabilriz?

M.Sc Jelly Bean

Gigapat
Yer
Master Boot Record
Statik olarak sadece sonucu çizdirmek için Excell, Numbers tarzı uygulamalar yeterli olur. Canlı olarak akan veriyi çizdirmek için özel bir şeyler yapmanız gerekir. Ben yerinizde olsam Node.js ve p5.js kullanırdım. Veya C# üzerinden serial com ile verileri WinForm üzerinden System.Drawing ile çizdirirdim. Yine veya basit bir JavaFX uygulaması da iş görür. Çözüm çok.

KS
KS
berffynr

berffynr

Centipat
Statik olarak sadece sonucu çizdirmek için Excell, Numbers tarzı uygulamalar yeterli olur. Canlı olarak akan veriyi çizdirmek için özel bir şeyler yapmanız gerekir. Ben yerinizde olsam Node.js ve p5.js kullanırdım. Veya C# üzerinden serial com ile verileri WinForm üzerinden System.Drawing ile çizdirirdim. Yine veya basit bir JavaFX uygulaması da iş görür. Çözüm çok.
Ben biraz yeniyim bu işlerde de nereden öğrenebilirim nasıl yapabilirim öğretici bir kaynak var mı acaba?

M.Sc Jelly Bean

Gigapat
Yer
Master Boot Record
Gideceğiniz yola göre rehber ve kaynaklar da değişir.

Örnek olarak p5.js:

p5.js ve p5.serialcontrol kütüphanesi kullanılarak yapılabilir.

Ama sıfırdan başlamak için C# daha uygun gibi.
YouTube'da bunu buldum:

Az çok nasıl işlediğini anlamışsınızdır.

Önemli olan veriyi uygulama üzerinden okumatır. Gerisi kütüphane ve hayal gücüne kalmış. İstediğiniz şekilde veriyi görselleştirebilirsiniz.

KS
KS
berffynr

berffynr

Centipat
Gideceğiniz yola göre rehber ve kaynaklar da değişir.

Örnek olarak p5.js:

p5.js ve p5.serialcontrol kütüphanesi kullanılarak yapılabilir.

Ama sıfırdan başlamak için C# daha uygun gibi.
YouTube'da bunu buldum:

Az çok nasıl işlediğini anlamışsınızdır.

Önemli olan veriyi uygulama üzerinden okumatır. Gerisi kütüphane ve hayal gücüne kalmış. İstediğiniz şekilde veriyi görselleştirebilirsiniz.
İstemediniz sanırım :) Kodun çıktısını atsam nasıl yapabielceğime dair bir fikir verme şansınız olur mu @M.Sc Jelly Bean

Son düzenleme:
Yukarı