Arduino ile PC başlatma

toor

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Arduino veya Raspberry Pi ile laptopumu başlatabilir miyim?
Laptop'u televizyona bağlı kullandığım için uzaktan açıp kapatabilirsem çok iyi olur. Örneğin Arduino ile telefon ile bağlantı kurabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımla nasıl yapılır bilmem ama düz mantık olarak laptopun power düğmesine giden o bir çift kabloya paralel uzaktan kumandalı bir switch koyarsanız işiniz hallolur diye düşünüyorum. Tabi bu sadece teori. Kısa devre olursa anakartı yakma olasılığı yüksek.

Başlatabilirsin. Power butonundan kendine hat al, role ile anahtarla, IR alıcı ekle devrene, kumandan istediğin tuşa bastığında PC çalısır. Burada dikkat edeceğin husus rolenin delay süresidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında Arduino'dan daha kolayı var. WakeOnLan gibi uygulamalarla telefonun üzerinden bilgisayarını başlatabilirsin. Ben 1 hafta kafayı bunun için yordum. BIOS'tan çeşitli ayarlar yapmak gerekiyor. Fakat bir sorunu vardı ki bilgisayar, kapalıyken bile Ethernet trafiğinde dolaştığı için (Ethernet Portunun ışıkları yanıyor.) kendiliğinden açıldığı olabiliyordu.

Aslında Arduino'dan daha kolayı var. WakeOnLan gibi uygulamalarla telefonun üzerinden bilgisayarını başlatabilirsin. Ben 1 hafta kafayı bunun için yordum. BIOS'tan çeşitli ayarlar yapmak gerekiyor. Fakat bir sorunu vardı ki bilgisayar, kapalıyken bile Ethernet trafiğinde dolaştığı için (Ethernet Portunun ışıkları yanıyor.) kendiliğinden açıldığı olabiliyordu.
Bu dediğinizi WiFi üzerinden yapabilir miyiz?
(Ethernet kablosunu kullanmadan)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı