Arduino ile yapılan araç için hangi pil kullanılmalı?

• Konuyu başlatan tet
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 967

tet

Hectopat
Klasik hazır projelerden birini yapmak istedim 4 motoru olan ve tabii ki motor sürücüsü olan, mesafe sensörü olan bir araç yapmak istiyorum engel gördüğü zaman yolunu değişecek vs. klasik şeyler. Bu projeye nasıl bir pil yeterli gelir, ne gibi seçeneklerim olur? Powerbank ile çalıştırma şansım var mıdır yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bizde yapmıştık ama 9 Volt'luk yetmemişti bize ama videodakilerde yetiyor anlamadık arkadaştan ödünç prize takılan adaptör alıp hocaya sunmuştuk.

Klasik hazır projelerden birini yapmak istedim 4 motoru olan ve tabii ki motor sürücüsü olan, mesafe sensörü olan bir araç yapmak istiyorum engel gördüğü zaman yolunu değişecek vs. klasik şeyler. Bu projeye nasıl bir pil yeterli gelir, ne gibi seçeneklerim olur? Powerbank ile çalıştırma şansım var mıdır yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Powerbank kullanabilirsin.

Son düzenleme:
Powerbank 5V veriyor. Arduino ise USB portundan 5V alabilir. Akım konusunda sıkıntı olmaz fazlasıyla yeter. Projelerimde powerbank ile kullandım zaten.

Araba da yetmez 5V aliyor dogru da arabadaki motorlara daha fazla enerji istiyor ama hazir powerbank ile deneyebilir zor bulunan bir şey degil arkadasindan odunc de alabilir.

Araba da yetmez 5V aliyor dogru da arabadaki motorlara daha fazla enerji istiyor ama hazir powerbank ile deneyebilir zor bulunan bir şey degil arkadasindan odunc de alabilir.

Arduino için diyorum. Powerbank'ın voltajı motorlar için yetse bile güç sağlayamaz. Powerbank'ı açıp batarya paketinine kablo lehimlemek lazım. Tehlike bir iştir.

Motorlar 5V ile çalışıyorsa 4 seri 2 veya daha fazla paralel kalem pil kullanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı