Çözüldü Arduino Leonardo bilgisayara bağlanmıyor

• Konuyu başlatan Hof
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hof

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ada
Merhaba arkadaşlar, Arduino Leonardo ile direksiyon seti yapıyordum. Her şey tamam, dişliler, potansiyometre falan. Lehimini de yaptım. Ardından PC'ye bağladım. İlk başta çalışmadı birkaç defa denedim çalıştı. 5-6 denemeden sonra bir duman çıktı Arduino'dan ama hiçbir şey etkilemedi aynı şekilde çalışmaya devam etti. Sonra tekrardan gitti ve bir daha geldi. Sürekli gidip geliyor, bazen de hiç gelmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Arduino sitesinden programını indirdim yani driverleri de yüklendi.

@Akif9748 @Affansen yardımcı olabilir misiniz hocam? Zor durumdayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eki Görüntüle 988438

Şuan da port sorunu var hocam. PC'ye bağlanıyor, kart ısınıyor hatta oradan belli ediyor ama PC'de tık yok.

Hocam tam emin değilim ama lehimden duman çıkıyor, ısındığı için duman çıkmış olabilir mi? Veyahut yanmış olabilir mi?
Hocam arduino ısınıyor muydu ya?
Arduinodan tüm fişleri çekin, temiz bir yüzey üzerinde aygıt yöneticisine gidin ve donanım değişiklerini tara deyin.

Bir de USB'de sorun olabilir, benimki de USB'den yapıyordu.
Merhaba arkadaşlar, Arduino Leonardo ile direksiyon seti yapıyordum. Her şey tamam, dişliler, potansiyometre falan. Lehimini de yaptım. Ardından PC'ye bağladım. İlk başta çalışmadı birkaç defa denedim çalıştı. 5-6 denemeden sonra bir duman çıktı Arduino'dan ama hiçbir şey etkilemedi aynı şekilde çalışmaya devam etti. Sonra tekrardan gitti ve bir daha geldi. Sürekli gidip geliyor, bazen de hiç gelmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Arduino sitesinden programını indirdim yani driverleri de yüklendi.

@Akif9748 @Affansen yardımcı olabilir misiniz hocam? Zor durumdayım.
Tüm fişleri çek arduinodan, bir baştan yazılım at içine.

Arduino IDE yazılımından Arduino modelinizi doğru seçtiğinizden emin misiniz?
1619168288393.png

Şuan da port sorunu var hocam. PC'ye bağlanıyor, kart ısınıyor hatta oradan belli ediyor ama PC'de tık yok.
Neresinden? Çalışırsa çalışır bir şey olmaz sonra. Siz etrafına iyice bakın şase yaptıracak bir şey var mı diye?
Hocam tam emin değilim ama lehimden duman çıkıyor, ısındığı için duman çıkmış olabilir mi? Veyahut yanmış olabilir mi?

Eki Görüntüle 988438

Arduinodan tüm fişleri çekin, temiz bir yüzey üzerinde aygıt yöneticisine gidin ve donanım değişiklerini tara deyin.

Çözüm

USB portu ısınıyor.

Hocam 3 tane USB denedim olmadı.

Hocam teşekkürler. Lehimleri söktüm kendi haline geldi. Çalışıyor şuan. Ama MMJOY2 programında gözükmüyor :(.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı