Arduino projesi nasıl sıfırlanır?

emirhan12345

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ben Arduino'da LED yanıp sönme projesi yaptım fakat kodları da bir uygulamadan yükledim, şu an söktüm fakat Arduino'nun hala ışığı yanıp sönmeye başlamadı. Sanırsam hala projenin çalıştığını sanıyor, ne yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz sevinirim :D

Kartın içerisindeki kodları nasıl silebilirim ki ya

Son düzenleme:
Kodu Arduino IDE uygulamasından yüklediniz değil mi?

Evet yüklü

Kodu Arduino IDE uygulamasından yüklediniz değil mi?

1675101938987.png

1675101948452.png

Diğer projenin de burada bunu silsem bile kart üzerinde hala proje oynuyor olarak gözüküyor yanıp sönmüyor LED projeye başlamadan önce yanıp sönüyordu

Arduino'ya yeni bir kod yüklediğinizde eski kodlar otomatik olarak Arduino'nun hafızasından silinir. Yeni bir kod yüklediniz mi LED projesinden sonra?

O zaman başka bir proje yapıp deneyeyim ama ne olur ne olmaz sileyim.

Silmene gerek yok. Bilgisayarının hafızasındaki kodu manuel olarak yüklemediğin sürece Arduino'ya tekrar yüklenmez. Mesela benim bilgisayarımda kayıtlı birçok proje var ama Arduino'yla yaptığım projelerimde bir sorun çıkmıyor. Arduino'nun ışığının yanıp sönmemesinin bir sorun çıkartacağını sanmam. Blink kodu vardı Arduino IDE'nin içinde onu Arduino'na yüklemeyi dene için rahat etmiyorsa.

Silmene gerek yok. Bilgisayarının hafızasındaki kodu manuel olarak yüklemediğin sürece Arduino'ya tekrar yüklenmez. Mesela benim bilgisayarımda kayıtlı birçok proje var ama Arduino'yla yaptığım projelerimde bir sorun çıkmıyor. Arduino'nun ışığının yanıp sönmemesinin bir sorun çıkartacağını sanmam. Blink kodu vardı Arduino IDE'nin içinde onu Arduino'na yüklemeyi dene için rahat etmiyorsa.

Senin LED de yanıp sönmüyor mu ki

Sildim ama tekrar yüklerim o projeyi

Yeni konular

Geri
Yukarı