Arduino push button ile stream deck nasıl yapılır?

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, internette gördüğümde hepsi role benzeri bir tuş kullanarak yapıyordu. Bende push button var. Arduino push button ile stream deck yapabilir miyim?

Buradaki ney tam olarak?
Kodu. Leonardo dedigim Arduino modeli. Arada CH340 Atmega 16u2 gibi bir araci bulunmadan direkt sistem ile iletisim kurdugu icin HID cihazi (klavye, fare vs.) olarak kendini tanitabiliyor.

Atmega 32u4 iceriyor kendileri, yeterli olacaktir bence Stream Deck icin ne oldugunu tam bilmesem de.

GitHub linki ise bu projenin kaynak kodlarini iceriyor, bir videosu ise:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GitHub reposunun yapimcisi tarafindan cekilmis.

Kodu. Leonardo dedigim Arduino modeli. Arada CH340 Atmega 16u2 gibi bir araci bulunmadan direkt sistem ile iletisim kurdugu icin HID cihazi (klavye, fare vs.) olarak kendini tanitabiliyor.

Atmega 32u4 iceriyor kendileri, yeterli olacaktir bence Stream Deck icin ne oldugunu tam bilmesem de.

GitHub linki ise bu projenin kaynak kodlarini iceriyor, bir videosu ise:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GitHub reposunun yapimcisi tarafindan cekilmis.
Ben bunu push buton ile yapmak istiyorum. O videodaki parçalar bende yok.

Ben bunu push buton ile yapmak istiyorum. O videodaki parçalar bende yok.
1657051238744.png

Ayni olay, normalde elektrigi iletmeyip basilinca iletilen herhangi bir nesneyi kullanabilirsin, istersen iki tel bagla telleri birbirine degdir aradaki seyin bir buton gorevi gormesi yeterli. O parca keypad galiba kodda degisiklik yaparak kendi butonunda calisacak sekle sokabilirsin. Tabii bunu armut pis agzima dus seklinde degil dokumantasyon okuyup tutorial okuyarak / izleyerek ogrenmen gerek ki bu proje sana bir seyler katsin.

Geri
Yukarı